Více než 1700 Japonců onemocnělo po jídle kontaminovaném pesticidy

Více než 1700 Japonců onemocnělo po jídle kontaminovaném pesticidy

Mražené jídlo není nejzdravější volbou, ale i tak by neměl mít nikdo obavy z otravy po jeho konzumaci. Přesto více než 1.700 lidí v Japonsku onemocnělo díky konzumaci pesticidy kontaminovaného mraženého jídla, včetně pizzy.

Potraviny  pochází od výrobce mražených polotovarů Agli Foods a společnosti Maruha Nichiro Holdings, Inc. Firma prodává vše včetně mražených mořských plodů, kuřecích kousků, pizzy atd.

Japonská policie vyšetřuje, jak se mohly pesticidy, které jsou v jídle obsaženy 2,6 milionkrát více, než je povolený limit, dostat do jídla. Stížnosti na firmu začaly před několika měsíci, kdy si zákazníci stěžovali, že pizza zapáchá jako motorový olej a okolo půl miliónu zákazníku si stěžovalo na zdravotní komplikace. Stížnosti pokračovaly a následně tisíce lidí onemocnělo. Firma od 29. prosince 2013 stáhla z oběhu okolo 1.5 miliónu balení mražených výrobků firmy Maruha Nichiro Holdings,Inc a více než 5 miliónů balení je stála v oběhu.

Výsledky testů mražených potravin ukázaly, že je v jídle nadměrný obsah pesticidu zvaného malathion, který se užívá k hubení mšic v kukuřici a rýžových polích a také k léčbě vlasových vší.

Vyšetřovatelé se obávají velkého problému, protože kontaminace může být mezinárodní. Mluvčí firmy Maruha Nichiro Holdings, Inc vypovídal, že firma neprovádí testy měření obsahu pesticidů v jídle, protože nemají sebemenší důvod se domnívat, že by tyto toxické látky mohly být v jídle obsaženy. Vyšetřování se účastní asi 300 zaměstnanců a převážně je brán zřetel na 81 z nich, kteří pracují v balícím oddělení, kde k nákaze pravděpodobně došlo.

Některé zdroje a někteří zaměstnanci tvrdí, že se jednalo o úmyslné zavinění někoho zevnitř.

zdroje : canadianmanufacturing.comnaturalsociety.com

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*