Více než 10 000 starších Švédů je bez domova – zatímco migranti dostanou vše zdarma

Více než 10 000 starších Švédů je bez domova – zatímco migranti dostanou vše zdarma

Nedávno byla uspořádána výstava, jak migranti pózují před prázdnými stany, která přesvědčila obec Solna, aby jim dala přednost na čekací listině pro sociální bydlení.    

Výstava byla organizována levicovými aktivisty. Zdá se, že mainstreamová média o tom dobře věděly a informovaly o příbězích migrantů s požadavky na neomezenou prioritu k získávání bytů.Současně zpráva Švédské národní rady pro zdraví a sociální péči odhalila, že Švédsko mělo v loňském roce 10 121 bezdomovců ve věku nad 50 let.

Zranitelnost je mezi nimi také vysoká. Riziko okradení a fyzické újmy je bezprostřední. Adolf Arbelius (61) je jedním z těch, kteří tak špatně dopadli.

Stal se bezdomovcem kvůli své nezaměstnanosti po mrtvici a řekl deníku Metro o útoku: „Skočili na mě, ukradli mi léky, které beru po mrtvici na nervy. Jsou to léky na předpis a jsou klasifikovány jako drogy.“

Pachatelé byli odsouzeni na dva roky a čtyři měsíce ve vězení, stejně jako musí zaplatit škodu. Adolf doufá, že díky těmto penězům si nechá nahradit své zuby v horní čelisti, které mu byly při útoku všechny vyraženy.

Adolfův současný „domov“ za poslední dva roky je pod střechou loděnice. Tam spí ve spacím pytli: „Nejhorší je, že je uvnitř loděnice velmi chladno. Je to však pevná podlaha a to je dobré, „říká.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Více než 10 000 starších Švédů je bez domova – zatímco migranti dostanou vše zdarma

  • Tolik vychvalované severské modely sociálních systémů a daní se zhroutí. Nevyplácí se šetřit na budoucnost. Cokoliv našetříte, politici rozkradou a rozdají. Platí stále to samé – když je žlab plný, přijdou prasata. K prázdnému nepřijdou. Politici vydělávají na tom, co se rozdává migrantům. Prostě prodají domy státu a ten je dá zadarmo migrantům.
    Je nutné volit vždy tak, aby neměli takoví politici možnost se dostat k moci.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*