Většina Němců podporuje zbavit se vánočního osvětlení, kvůli změně klimatu

Většina Němců podporuje zbavit se vánočního osvětlení, kvůli změně klimatu

Průzkum odhalil, že většina lidí v Německu by redukovala nebo zcela zrušila sváteční vánoční osvětlení, za účelem boje proti změně klimatu.Většina Němců uvedla, že kvůli ekologickým problémům by zvážila sundat svá vánoční světla. Asi 57 procent uvedlo, že by v budoucnu omezilo používání vánočních světel nebo je úplně zrušilo.

Průzkum provedený společností YouGov zjistil, že 11 procent dotázaných nebude mít v letošním roce vůbec žádné vánoční osvětlení, zatímco dalších 10 procent uvedlo, že v budoucnu zcela zruší tuto tradici, píše německý deník DW.

Němci jsou rozděleni v názoru, zda by mělo být méně vánočního osvětlení v ulicích a na veřejných budovách. 44% Němců je pro méně osvětlení, 44% je proti a 12% není rozhodnuto.

Tradice vánočních světel se údajně začala v Německu v 16. století, kdy protestantský reformátor Martin Luther umístil svíčky na vánoční stromeček své rodiny, aby symbolizoval noční zimní hvězdy nad německými lesy.

Vánoční duch v posledních letech v Německu upadá. Průzkum provedený v roce 2018 zjistil, že 17 milionů Němců, téměř jeden ze čtyř, vůbec Vánoce neslaví. Průzkum zjistil, že přibližně 20 procent těch, kteří neslaví Vánoce, pochází z „migračního prostředí“.

Panika v oblasti změny klimatu zasáhla také vánočního ducha ve Velké Británii. Začátkem tohoto měsíce se učitel základní školy dostal do pod palbu kritiky za to, že zakázal vánočních přání ve své třídě. Tvrdil, že výměna vánočních přání, která se ve škole traduje již 170 let, byla pro životní prostředí toxická a přispívala k „stále rostoucím emisím uhlíku“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Většina Němců podporuje zbavit se vánočního osvětlení, kvůli změně klimatu

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*