Většina národa se senátorům jenom směje

Většina národa se senátorům jenom směje

Volali z Moskvy a smrtelně vážně chtěli pro portál Sputnik odpovědi, týkající se ústavní žaloby na prezidenta… Rozesmál jsem se a sdělil Moskvě, že takovou pitomost, kterou napsal známý šílenec senátor Láska, odmítám číst, protože je to naprosto směšný paskvil… který rozhodně nemůže prezidenta republiky ohrozit.Aby bylo jasno. Jak znám tyto ústavní soudce, havlisty, liberály a sorosovce, jsem si samozřejmě jistý, že už teď mají vypilované formulace, jak by Miloše Zemana, přítele Vladimíra Putina, Viktora Orbána či Si Ťin-pchinga, sejmuli. A bývalý spolupracovník prezidenta Pavel Rychetský by byl nejagresivnějším. Zcela stoprocentně by žalobě vyhověli, i když je to ideologický blábol. Či právě proto.

Jenže bohudík, ústavní úprava prezidenta, voleného přímo lidem, znesnadnila možnost podání ústavní žaloby proti prezidentovi. Nestačí už jen 3/5 přítomných senátorů. Teď jich bylo 47. To je brnkačka. Ale ve Sněmovně jich musí být 3/5 všech poslanců, čili 120. Tak to naše zběsilá opozice nedá.

Takže to je jasné.

Co ovšem je směšné, je fakt, že senátoři hlasování učinili tajným a má být odtajněno až za třicet let.

No prostě megalomani, žijící ve virtuální představě, jak jsou důležití.

Nejsou. Jsou to šašci, kteří jsou voleni díky chorobným politickým představám extrémních protizemanovských a protibabišovských voličů, odpovídajícím voličům pravice, Pirátů a možná i ČSSD. Prostě ty známé pětiprocentovky…

Nejsou ničím. Můžeme se jim smát.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Většina národa se senátorům jenom směje

  • Senát je smetiště, kam se odkládají nepotřební politici, kteří by jinak škodili vedení svých stran. Je to trafika, která se dává za to, že nebudou někomu jinému překážet. Je to naprosto zbytečná instituce. Odložil bych senátory do Evropského parlamentu, tam by jejich nepráce byla užitečná. Na rozložení zbytečných evropských institucí nestačí jen Jourová. Poslal bych je tam všechny.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*