Většina italské mládeže podpořila euroskeptické a proti-establishmentové strany

Většina italské mládeže podpořila euroskeptické a proti-establishmentové strany

Italská mládež hlasovala v nedělních volbách v drtivé většině ve prospěch euroskeptických a proti-imigračních stran.

To vyplývá z průzkumu agentury Tecne, která odhalila, že ohromných 44% lidí ve věku 18-30 let podpořilo hnutí Pěti hvězd, zatímco dalších 13% hlasovalo proti euroskeptickou Ligu severu. Další 3% mladých Italů podpořilo nacionalistické Bratry Itálie, což znamená, že celkem 60% mladých Italů podpořilo strany kritické vůči euru, bojujících proti establishmentu a proti masové migraci.

Volby v Itálii skončily triumfem těchto stran, které mají dohromady zhruba polovinu hlasů. Hnutí pěti hvězd a Liga severu podle výsledků dosáhly rekordního úspěchu.

Nejsilnější stranou je  Hnutí pěti hvězd (M5S), které podle výsledků získalo přes 30 procent hlasů. „Je to triumf M5S … teď s námi všichni budou muset mluvit,“ reagoval Alessandro Di Battista, člen vedení Hnutí. Ve volbách před pěti lety dostala tato strana zhruba 25 procent hlasů.Hnutí chce zavést zaručený příjem pro všechny občany, prosazuje rozhodování pomocí internetových referend. Chce bojovat proti migraci – mimo jiné chce, aby od Itálie drtivou většinu žadatelů o azyl převzaly ostatní země Evropské unie. Mezi hlavní body jeho programu patří taky ochrana přírody nebo kritika důrazu na hospodářský růst.

Hnutí dřív kritizovalo EU i členství Itálie v eurozóně a chtělo o něm vypsat referendum. Během předvolební kampaně to ale ze svého programu vypustilo. „Evropská unie je domovem Hnutí pěti hvězd,“ prohlašoval kandidát Hnutí na premiéra Luigi Di Maio.

Tato formace, kterou založil komik Beppe Grillo, sice v Itálii bude jasně nejsilnější samostatnou stranou. Ještě víc křesel ale v Parlamentu získá pravicová koalice několika partají, z nichž jsou nejdůležitější Vzhůru Itálie Silvia Berlusconiho a Liga severu, kterou vede Matteo Salvini.

 

Něco podobného jsme viděli ve francouzských volbách, kde 44% mladých lidí podpořilo Marine Le Penovou, přičemž prezidentská kandidátka Frexitu byla více populární mezi mladými francouzskými voliči, než mezi staršími.

Euroskeptická vzpoura, poháněná mladými Evropany, pokračuje ve svém růstu na kontinentu.

(Ilustrační obrázek Foto: Askideas.com)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Většina italské mládeže podpořila euroskeptické a proti-establishmentové strany

  • Slovo „Euroskeptik“ je významově prázdné. Eurohujeří tak označují Eurorealisty, kteří mají zdravý pohled na ten byrokratický euronesmysl. EU se změnila na byrokratickou unii, která zkouší, kam až může zajít v ovládání lidí přes nesmysly. S původní myšlenkou to nemá nic společného. Navíc je EU nereformovatelná, jako byl socialismus. Ti,kteří věří v reformovatelnost socialistické byrokratické unie, jsou buď hloupí, nebo pobírají nesmyslné platy úředníků.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*