Veřejnoprávní novinářka Fridrichová aktivistkou. Lobbuje za EU po boku neziskovky

Veřejnoprávní novinářka Fridrichová aktivistkou. Lobbuje za EU po boku neziskovky

Je košer když moderátorka VEŘEJNOPRÁVNÍHO média propůjčuje svoji tvář proEUnijní kampani politické neziskovky vedené aktivistou, který před 4 lety na FB vulgárně urážel prezidenta Zemana a těšil se na jeho smrt?

„Co potřebuje Evropa? Třeba odvážné novináře jako je Nora Fridrichová a zároveň každého voliče, který půjde hlasovat. Evropa vás potřebuje!“ napsala nadnárodní politická neziskovka Pulse of Europe na svém Facebooku k fotce moderátorky a dramaturgyně pořadu ČT 168 hodin Nory Fridrichové držící odznáček této neziskovky.

Příspěvek Nory Fridrichové na FB (Facebook Nory Fridrichové)

Spojení „odvážné novináře jako je Nora Fridrichová“ u mě způsobilo lehký záchvat a poprskání displeje. Tak určitě. Odvaha vychovávat své donátory, tedy daňové poplatníky, této paní jistě nechybí.Objektivita a vyváženost? A to je co? Kde to rozdávají?

Ale je výše zmíněná iniciativa od redaktorky veřejnoprávní televize „košer“? A to navzdory tomu, že moderuje publicistický pořad, jehož součástí jsou spíše komentáře než zpravodajství. Nicméně vzhledem k veřejnoprávnosti by se měla snažit v rámci své profese zachovávat objektivitu a vyváženost. Lze jí toto potom věřit?

Někdo může namítnout, že jde přece o její soukromou iniciativu. Pomůžu si slovy Jindřicha Šídla, z jednoho z dílů Newsroomu ČT24. Ne že bych tomuto pánovi přikládal velký význam, ale využiji jeho slova pro to, že se jedná takřka o „ideového souvěrce“ a podobně „odvážného novináře“, jako je paní Fridrichová.

„Já myslím, že jsme to, novináři, museli přijmout a přijali jsme to snad naštěstí, že neexistuje nic jako soukromý účet na sociální síti…“

„Všechno, co napíšete na Facebook nebo na Twitter nebo na nějakou sociální síť, je totéž, jako byste to řekli v televizi, napsali do svého média…“

„Já jsem v době, kdy jsem pracoval v České televizi, napsal na FB, že čínská velvyslankyně je arogantní bába… Já jsem dostal důtku nebo něco takového… Mimochodem, samozřejmě, že já jsem tehdy ve své pozici zástupce šéfredaktora neměl psát na FB, že čínská velvyslankyně je arogantní bába. Jakkoli jsem si to mohl myslet. Teda myslím si to dodnes. Ale to člověk ve veřejnoprávní televizi, vlastně asi ani v žádné jiné, by dělat neměl…“

Veřejnoprávní novinářka, nebo aktivistka? A není to jedno?

Ano, Fridrichová nedala fotografii na svůj profil, ale evidentně moc dobře věděla, s čím se fotografuje, a nezaznamenal jsem zatím nějaké její ohrazení, že byla fotka na profilu neziskovky zveřejněna.

Pak si můžete říci: no a co, tak podpořila aktivitu nějaké neziskovky Pulse of Europe, to je toho.

Jenže zaprvé tuto neziskovku vede kdoví kým placený aktivista (možná jsem špatně hledal, ale na jejich webu jsem to nenašel) Tomáš Peszynski, který například 17. 11. 2015 napsal na svůj FB „Zasraný fašistický hovado Miloš Zeman. Až chcípne, strašně se ožeru“. Později se sice omluvil, ale tohle, předpokládám, tak jako tak příčetný člověk nenapíše. (zdroj)

A zadruhé tato aktivita souvisí s proEUnijní kampaní, což naleznete na stránkách neziskovky:

„Vážení přátelé,
přinášíme další slibované podrobnosti k naší kampani ‚Evropa tě potřebuje‘.
Máte obavy z budoucnosti? Bojíte se o demokracii? Máte strach z teroristů? Bojíte se o životní prostředí? Nebo prostě nevyjdete s penězi? Staráte se, jak to všechno dopadne? Dopadne to dobře, když budeme mít silnou, jednotnou a demokratickou Unii. A EU teď potřebuje váš hlas.
Přijďte volit! 24. 5. a 25. 5. 2019. Evropa vás potřebuje!“

No jo, odvážná novinářka. Takových tu máme…
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Veřejnoprávní novinářka Fridrichová aktivistkou. Lobbuje za EU po boku neziskovky

  • Cesta od EHS přes EU k Byrokratické unii byla dlouhá. Nyní jsme na konci slepé uličky a je na čase EU zrušit a začít znovu od EHS a správným směrem. Reforma stávající Byrokratické unie není možná. Ti, kteří si myslí, že ano, mi připomínají reformátory socialismu, kteří také věřili na jeho reformovatelnost.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*