Veřejnoprávní média, jejich význam a financování je přežitkem doby minulé

Veřejnoprávní média, jejich význam a financování je přežitkem doby minulé

Význam veřejnoprávních medií je přežitkem, který jen čerpá veřejné finance. O to více se občané podivují nad tím, co se kolem nich v posledních létech událo.

Poslanci několik let neschválili výroční zprávu České televize. Údajně nejasné hospodaření? Co na to zodpovědná Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která má nad tímto mediálním veřejnoprávním kolosem dohled?Členové Rady mají slušné platy, činnost Rady stojí daňové poplatníky miliony. Výsledek je jedno velké Nic. Poslanci nakonec po dlouhých tahanicích a po „neveřejném“ grilování vedoucích a zodpovědných představitelů České televize, snad dokonce samotného generálního ředitele Dvořáka, vše schválili.

Nezbývá občanům nic jiného, než dále platit několik tisíc za koncesionářské poplatky, smířit se s tím, že se tam přinejmenším naše peníze rozhazují plnými hrstmi a bůhví na co a bůhví proč! Nezbývá občanům a koncesionářským poplatníkům nic jiného, než se smířit s tím, že poslanci připustili, aby vysvětlení veřejnoprávní televize, kam mizí naše peníze, bylo veřejnosti nedostupné, tajné! Veřejnost platí a veřejnost nesmí vědět, zda se tam krade, či nikoliv, proč a v jakém rozsahu je hospodaření ČT neprůhledné. Veřejnost nesmí vědět, jak vysoké platy, odměny pobírají jednotliví protagonisté v ČT. Veřejnost nesmí vědět, proč jsou v hlavním zpravodajství uváděny nepravdivé, polopravdivé, zkreslené informace a RRTV vše kryje a ponechává volný průběh zcela zřejmému porušování zákona. Česká televize byla zřízena jako veřejnoprávní mimo jiné s tím, že jejím posláním má být solidní, vyvážené nestranné zpravodajství. Toto své poslání dlouhodobě neplní a je zneužívána k prosazování ideologie zájmových skupin. Tyto zájmové skupiny prosazují názory, které nemohou být ochranou pro naše občany a vlast, a tudíž jsou pravděpodobně i v rozporu s Ústavou.

Občané mlčí, mlčící většina se bezmocně dívá, proč poslanci ANO (tedy ne všichni) obrátili kabát, a odsouhlasili hospodaření České televize za poslední roky, když původně byl i premiér Babiš za zrušení koncesionářských poplatků. Nebo proč například poslanci SPD byli zásadně proti a s hospodařením nesouhlasili a v parlamentu hlasovali proti schválení těchto „podivných“ výročních zpráv. Jak kdo hlasoval, tak na to by se měli podívat všichni voliči a začít si dělat poznámky, aby věděli, koho mojí volit v následujících volbách. Kdo je opíjí rohlíkem před televizními kamerami a nakonec stejně udělá opak toho, co skutečně občanům prospívá.

Lidé, bděte a nemlčte. Institut Aleny Vitáskové připravuje petici za zrušení koncesionářských poplatků za veřejnoprávní media – rozhlas a televizi. Pokud poslancům nevadí, jak tyto media fungují, tak nám občanům to vadí a odmítáme se nadále finančně podílet formou koncesionářských poplatků na tomto zrůdném systému.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Veřejnoprávní média, jejich význam a financování je přežitkem doby minulé

  • Každý pokus o zastavení rozkrádání rozpočtu České televize bude označován za útok na nezávislost médií. Řvát budou především političtí odpadlíci, které ČT uměle udržuje v povědomí veřejnosti, zloději, kteří se na veřejné rozpočty přisáli jak telata na vemena krav, tvůrci zvrhlých ideologií, kterým ČT dělá nepřiměřeně velký prostor.

  • · Edit

    Myslím, že pan prezident Zeman by měl skvělou nástupkyni. Paní inženýrko Vitásková, kandidujte! Je nás mnoho, kdo Vás podpoří.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*