Venezuelská petice proti americké agresi a vměšování již dosáhla 8 miliónů podpisů

Venezuelská petice proti americké agresi a vměšování již dosáhla 8 miliónů podpisů

Petice, která byla ve Venezuele spuštěna proti nejnovějším sankcím uvaleným proti zemi a výroku Baracka Obamy, že je Venezuela národní bezpečností hrozbou již získala 8 miliónů podpisů, bylo oznámeno v neděli.

Začátkem tohoto měsíce, Obamův výkonný rozkaz uvalil další sankce proti Venezuele a prohlásil zemi za „neobvyklou a mimořádnou hrozbu pro národní bezpečnost.“ Sankce se také zaměřily na sedm osob, které Washington obvinil z údajného porušování lidských práv a „korupce ve státní správě.“

Reuters/Miraflores Palace
Reuters/Miraflores Palace

Venezuelský prezident Nicolas Maduro, poděkoval prostřednictvím svého Twitteru fanouškům, kteří podpořili výzvu k Obamovi, aby „zrušil tento dekret“.

Podpisy budou předány během amerického summitu, který se bude konat koncem tohoto týdne v Panamě, a zúčastní se jej všechny národy západní polokoule.

Vzrůstající nepřátelství ze strany USA směrem k Venezuele, bude pravděpodobně jedním z nejvíce diskutovaných témat na summitu, na kterém se očekává přítomnost amerického prezidenta.

Kromě toho, milióny Venezuelanů „vzali útokem“ Twitter, kde vyjádřili svůj nesouhlas s americkou agresí.

Vláda také získala silnou podporu na mezinárodní scéně.

Mnoho vysokých představitelů Latinské Ameriky vyjádřilo podporu demokraticky zvolené vládě prezidenta Madura, včetně bývalého uruguayského prezidenta José Mujica a nositele nobelovy ceny za mír Rigoberta Menchú.

V březnu, všech 33 členů Společenství latinskoamerických a karibských států (CELAC) vyjádřili svůj nesouhlas s kroky ameriské vlády, včetně dalších regionálních orgánů, včetně Spojených národů Jižní Ameriky (UNASUR).

Skupina G77+ Čína, zahrnující 134 zemí, také vydala prohlášení, ve kterém odsuzuje Obamovo výkonné nařízení proti Venezuele.

 

Telesurtv/ Tomas Daleko

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Venezuelská petice proti americké agresi a vměšování již dosáhla 8 miliónů podpisů

  • Aké potešujúce! Venezuelu by mali nasledovať aj ostatné štáty Južnej Ameriky. Ktovie či si uvedomujú aká je to obrovská sila keby sa spojili, ktorá by bola schopná čeliť americkej rozpínavosti a už v dnešnej dobe neprijateľnej úrovne vojnového štváčstva. Nakoniec dôjde k tomu, že spojené štáty ostanú aj úplne izolované, pretože porazené sú už dnes.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*