Venezuelská opozice měla v plánu „zavraždit všechny lidi“ na hranici

Venezuelská opozice měla v plánu „zavraždit všechny lidi“ na hranici

Venezuelský ministr pro komunikaci a informace Jorge Rodriguez věří, že opozice plánovala zavraždit lidi, kteří prošli kolem mostu Simón Bolívar ve státě Táchira poté, co humanitární pomoc projížděla podél hranice mezi Kolumbií a Venezuelou, píše deník FRN. Rodriguez odhalil plány opozice a uvedl, že díky venezuelskému prezidentovi Nicolasi Madurovi bylo útoku zabráněno.

„První falešně pozitivní operace (účelová) byla zmocnit se dvou teroristů, ukrást tank, překročit most Simón Bolívar a přejet všechny, kteří by stáli v cestě a pak tvrdit, že to byla národní garda, která je věrná vládě Nikolase Madury… Jejich záměrem bylo zavraždit všechny lidi, kteří denně překračují most, v předem naplánované operaci,“ řekl ministr na tiskové konferenci v paláci Miraflores v Caracasu.

Rodriguez poukázal na to, že vláda předem věděla, co opozice plánuje, takže den předtím prezident Maduro nařídil uzavření hraničních mostů s Kolumbií.

„Naštěstí se prezident Nicolas Maduro rozhodl uzavřít mosty, možná jste naživu, protože prezident Maduro uzavřel most Simón Bolívar,“ dodal.

Ministr však věnoval pozornost skutečnosti, že dodávky byly zapáleny stejnou opozicí a ujistil, že uvnitř nich nebyla žádná humanitární pomoc.

„Existují stopy, že v těchto dodávkách, které byly předurčeny ke spálení, nebylo nic,“ uvedl.

Rodriguez proto opět zopakoval, že humanitární pomoc byla plánem útoku na latinskoamerickou zemi.

„S politikou Juana Guaidoa (samozvaného dočasného prezidenta země) je vše již jasné, že celá tato humanitární pomoc je pouze agresí proti Venezuele,“ zdůraznil.

Pokusy přivést pomoc do Venezuely vyvolaly v sobotu střety mezi venezuelskými vojáky a demonstranty – a proto by vozy naložené humanitární pomocí nepřekročily hranice bez povolení.

Venezuelský prezident Nicolas Maduro věří, že dodávky humanitární pomoci byl manévr ke svržení vlády.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*