Venezuelská armáda slíbila loajalitu prezidentu Madurovi

Venezuelská armáda slíbila loajalitu prezidentu Madurovi

Venezuelská armáda oznámila „absolutní loajalitu“ prezidentu Nocolasi Madurovi, uprostřed patové situace mezi vládou a opozicí řídící parlament, která se snaží Maduru vypudit.

Generál Vladimir Padrino, ministr obrany a náčelník ozbrojených sil, ve čtvrtek prohlásil, že armáda země je pevná v podpoře Madury.

„Prezident je nejvyšším státním orgánem, a znovu připomínáme, že Maduro má naší absolutní loajalitu a bezvýhradnou podporu,“ uvedl Padrino.

Toto prohlášení se objevilo poté, co středo-pravicová opozice, která má většinu v parlamentu, chce omezit pravomoci Madura.

Venezuelský prezident Nicolas Maduro Foto : Reuters
Venezuelský prezident Nicolas Maduro Foto : Reuters

Opozice chce také využít mandát k odstranění soudce Nejvyšších soudů, kteří jmenují úředníky na klíčových pozicích, jako je generální prokurátor a národní kontrolor, a dokonce se opozice chystá přepsat ústavu.

Portréty bývalého prezidenta Huga Chavéze byly odstraněny z montážní budovy během prvního středečního zasedání.

Padrino kritizoval odstranění portrétů, a také tak učinila vláda, která zaplnila ulice hlavního města s portréty Chavéze a Simona Bolivara, ikonu nezávislosti země z 19. století.

Socialistická vláda také vyzvala Nejvyšší soud, aby zrušil jakoukoli legislativu, kterou zavede nová sestava.

Vláda také uvedla, že většina opozice v Národním shromáždění je nelegitimní, protože sestava přísahala s třemi protivládními zákonodárci, kterým bylo dříve zakázáno působit v parlamentu Nejvyšším soudem na návrh Madury.

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*