Venezuelská armáda odmítla Trumpovy výhrůžky a opět potvrdila loajalitu vůči Madurovi

Venezuelská armáda odmítla Trumpovy výhrůžky a opět potvrdila loajalitu vůči Madurovi

Venezuelská armáda nadále zůstává „poslušná a podřízená“ legitimnímu prezidentovi země, Nicolasi Madurovi, potvrdil ministr obrany a označil hrozby amerického prezidenta Donalda Trumpa jako „arogantní a nesmyslné“.           Venezuelští důstojníci a vojáci zůstanou umístěni na hranicích země, aby zabránili možnému narušení území státu, prohlásil ministr obrany Vladimir Padrino.

Armáda zůstává loajální legitimnímu prezidentovi země a ti, kteří ho chtějí sesadit, to nebudou mít snadné, varoval ministr samozvaného „dočasného prezidenta“ Juana Guaidoa podporovaného USA.

Ti, kteří se pokouší stát se prezidentem zde ve Venezuele…  budou muset projít našimi mrtvými těly.

Padrinovo prohlášení přišlo v reakci na pondělní výhrůžky Donalda Trumpa, které šéf venezuelské armády označil za „arogantní a nesmyslné“. Americký prezident otevřeně vydal ultimátum armádě země a požadoval, aby opustila Madura a přijala samozvaného „prezidenta“ Guaidoa a jeho „velkorysou nabídku amnestie“.

„Přijdete o všechno,“ prohlásil odvážně Trump. „Mám vzkaz pro každého představitele, který pomáhá udržet Madura na svém místě. Oči celého světa jsou dnes na vás upřené, každý den a každý den v budoucnosti.“

Krize ve Venezuele, která prošla roky hyperinflace a ekonomické nestability kvůli americkým sankcím, se od konce ledna rychle zhoršila, když se vůdce Národního shromáždění Juan Guaido prohlásil za „dočasného prezidenta“ země. Guaido byl rychle podpořen Washingtonem, který vyzval Madura, aby odstoupil a aby umožnil zemi údajný „demokratický přechod“ řízený nezvoleným „prezidentem“.

Zatímco řada zemí skutečně následovala USA v podpoře Guaidoa, Trumpovo označení „celý svět“ se zdá být trochu nadhodnoceno. Jiné země – včetně takových velmocí jako je Čína a Rusko – odmítly pokusy o převrat ve Venezuele podporovaný USA a slíbily podporu demokraticky zvoleným orgánům země.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Venezuelská armáda odmítla Trumpovy výhrůžky a opět potvrdila loajalitu vůči Madurovi

  • Pokud je Venezuela schopna zasáhnout USA na území USA, k přímé intervenci nedojde. Budou jen podporovat protirežimní opozici, ale riskovat mrtvé v USA nebudou.
    USA nemají spojence. Mají jen ty, kteří poslouchají a ty druhé. Ty druhé dělí na státy, které jsou schopny zasáhnout USA zbraněmi hromadného ničení a ostatní. Ty ostatní vybombardují bez zaváhání, aby je k poslušnosti donutili.
    Takový je přístup představitelů a vlastníků vojenského kapitálu USA po celém světě.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*