Venezuela zrušila v celé zemi CNN kvůli „psyhologické válce a zkreslování pravdy“

Venezuela zrušila v celé zemi CNN kvůli „psyhologické válce a zkreslování pravdy“

Venezuelský kontrolní orgán zakázal kanálu CNN vysílaném ve Španělsku, vysílat po celé zemi a obvinil CNN ze zapojení do propagandistické války. Nicolas Maduro již dříve uvedl, že tento kanál „strká nos“ do vnitřních záležitostí země a „manipuluje“ informace.

Venezuelská Národní telekomunikační komise (Conatel) zahájila „správní sankční řízení“ proti zpravodajskému kanálu CNN Español, že se pokouší porušovat „mír a demokratickou stabilitu“ v zemi.

Tento postih byl uložen „vzhledem k obsahu“, který byl šířen tímto mezinárodním zpravodajským kanálem „systematicky a opakovaně“ v každodenním vysílání, stálo v prohlášení od komise Conatel.

Conatel rozhodla, že zpravodajství CNN často „postrádá důkaz“ a podněcuje „atmosféru netolerance“ tím, že zkresluje pravdu „neadekvátním způsobem“ a v rozporu s ustanovením článku 58 venezuelské ústavy, která stanoví, že má každý právo na včasné a nestranné informace.

Tento krok přišel poté, co společné vyšetřování CNN a CNN Español informovalo, že byly odhaleny závažné nesrovnalosti ve vydávání venezuelských pasů a víz na velvyslanectví v Bagdádu. Dne 6. února, CNN Español odvysílala zprávu ve které tvrdila, že je venezuelský viceprezident Tareck El Aissami jedním z údajně odpovědných za tyto intriky.

Venezuelská ministryně zahraničí Delcy Rodriguez, obvinila CNN ze zahájení „propagandistické války“ proti její zemi, poté, co kanál referoval o údajném prodeji pasů osob spojených s terorismem a obchodem s drogami. Ministryně také obvinila CNN ze šíření „absolutní lži“.

„CNN Español zahájila operaci psychologické války, operaci válečné propagandy, spojenou s absolutními lži,“ uvedla ministryně. Rodriguez také požadovala opatření od telekomunikačních úřadů a právních týmů.

Před prohlášením, který vydal Prior to Conatel, prezident Nicolas Maduro naznačil, že chce kanál „daleko“ od jeho země za jeho „manipulaci“ zpráv.

„CNN, nepleť se do záležitostí Venezuelanů. Chci CNN daleko odsud. Pryč z Venezuely. Nestrkejte svůj nos do Venezuely,“ řekl Maduro, který byl citován v deníku El Nacional. „Některá média, jako je CNN se snaží manipulovat. Nemohou manipulovat! To je naše věc, pryč od Venezuelanů.“

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Foto: Carlos Eduardo Ramire / Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Venezuela zrušila v celé zemi CNN kvůli „psyhologické válce a zkreslování pravdy“

  • Divím se, že se Maduro ještě drží s tím jak po něm jdou. Asi si davá pozor jakými letadly cestuje, že ho ještě nedostali.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*