Venezuela se připravuje na válku s USA

Venezuela se připravuje na válku s USA

Venezuelský prezident Nicolas Maduro vyzval vojenské vůdce svého národa, aby se připravili na válku proti USA, několik dní poté, co Trumpova administrativa zakázala vstup venezuelských úředníků do země.

„Byli jsme hanebně ohroženi nejvíce zločineckou říši, která kdy existovala, a máme povinnost, připravit se na to, abychom zajistili mír,“ řekl Maduro, který byl oblečen v zelené uniformě a vojenském klobouku, když hovořil s armádními špičkami během vojenského cvičení zahrnující tanky a rakety. „Musíme mít připravené pušky, rakety a dobře naolejované tanky.. abychom ubránili každý centimetr území, pokud to bude nutné,“ dodal.

Trumpova administrativa zaujala tvrdé stanovisko vůči Madurova režimu tím, že zakázala půjčování peněz venezuelské vládě nebo její státní ropné společnosti PDVSA a uložila sankce proti Madurovi a jeho vrcholným představitelům.

Maduro se odkazoval na sankce během svého projevu na vojenské základně. Když Maduro hovořil, ruské vojenské letouny prolétaly na obloze, což bylo součástí tréninku, informovala agentura Agence France-Presse.„Budoucnost lidstva nemůže být světem nezákonných sankcí hospodářského pronásledování,“ řekl Maduro.

Je nepravděpodobné, že by měl Maduro tolik lidských zdrojů, aby se mohl postavit USA, které mají mnohem větší vojenskou sílu. Maduro si ve Venezuele udržel moc navzdory rostoucím politickým a ekonomickým krizím, které zažily měsíce násilných a protivládních demonstrací. Ministr obrany Vladimír Padrino Madura během otřesů podpořil, ale někteří kritici začali spekulovat, že by se armáda mohla odtrhnout a podpořit převrat proti prezidentovi, řekl v srpnu Herbert Garci, bývalý generál a ministr agentuře Reuters. Ve Venezuele dochází k pokusům o vojenský převrat od roku 1992 ( a mnoho lidí ví, kdo za tím opravdu stojí – pozn. překl.).

Rusko v posledních měsících Madura obhajovalo a to tak daleko, že obvinilo Trumpa z přípravy invaze do Caracasu. „Jsme silně proti jednostranným sankcím proti suverénním státům,“ řekla v srpnu mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova. „Budeme pečlivě analyzovat důsledky sankcí uložených Spojenými státy a jejich možný vliv na zájmy Ruska a ruských podniků. Můžeme již teď říci, že nebudou mít vliv na naši ochotu rozšířit a posílit spolupráci s přátelským národem Venezuely a jejím lidem.“

Prezident Donald Trump se zaměřil na urážky světových vůdců vůči Venezuele během jeho projevu OSN, který se konal minulý měsíc. Trump řekl, že Washington by mohl intervenovat ve Venezuele, aby pomohl těmto občanům, „obnovit jejich zemi“.

„Nemůžeme stát a dívat se,“ řekl Trump.

 

(Newsweek/ svobodnenoviny.eu Nicolás Maduro Foto: Wikipedia)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Venezuela se připravuje na válku s USA

  • Maduro vi, stejne jako Kim, co se stalo se zememi a jejich vladci, kteri se nepodrobili a nepadli pred USA na kolena a odevzdali jim sve narodni banky a sve suroviny!! Gaddhafi, Saddam, predtim Vietnam. 7 zemi za 14 let, totalne znicenych, otravenych Agent Orange jedem a ponechanych v chaosu. Kdyz nechces nam vyhovet, tak te znicime. Rozmysli si to! Posledni niceni proziva Assad a jeho Syrie. Jenom diky Rusum prezil. Kim ma kliku, ze nevedi, jestli ma atomovku, ktera by mohly zasahnout i USA. Maduro ji nema a tak bude znicet, bud skrze US Army, ci zevnitr diverzi a politickou destabilizaci. Tuto cestu ted USA uprednostnuji. Maduro ma totiz hodne ropy, kterou USA tak potrebuji!!!
    A tak je jeho osud uz asi zpeceten.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*