Venezuela odmítla výrobu, distribuci a dovoz geneticky modifikovaného osiva

Venezuela odmítla výrobu, distribuci a dovoz geneticky modifikovaného osiva

Venezuela prostřednictvím Národního shromáždění schválila zákon, který zakazuje geneticky modifikované organismy a také zakazuje patentování GM osiv.

Cílem zákona je podporovat udržitelné zemědělství a skutečnou potravinovou bezpečnost. Úsilí Grassroots, které trvalo roky, nakonec dosáhlo schválení zákona, který zakazuje společnostem, jako je Monsanto, Bayer, Dow, Sygenta, a dalším, kontrolovat dodávky semen a tím trávit lidi.

Nový zákon také navrhuje:

  • Vytvoření národní instituce pro osiva, která bude provádět kontrolu plodin, a aktivně sledovat ty, kteří porušují zákaz GMO.

 

  • Rolnická semena budou chráněna. Nebudou hybridizována prostřednictvím biotechnologií, ani nebudou patentována. Také nebudou ohrožena kontaminací GM semen.

 

  • Bude povoleno přírodní křížení, tak jak tomu bylo po staletí, a také bude podporováno ukládání a sdílení semen.

gmo

Jen tak dál Venezuelo! Byla jsi vytrvalá v překonání biotechnologického průmyslu ve vaši zemi, a vaši aktivisté pomohli vytvořit právní předpisy, které jsou více transparentní.

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Venezuela odmítla výrobu, distribuci a dovoz geneticky modifikovaného osiva

  • · Edit

    Nedělejte si iluze. ČR je americkou baštou ve střední Evropě. Tandem Monsanto Agrofert to jistí. Letos měly státy EU výjimečnou možnost zakázat GMO. 15 států této možnosti využilo, ČR nikoliv. Názorný příklad mspřažení politických elit s cizinou proti zájmům národa. GMO patří k prostředkům tiché genocidy obyvatel.

  • · Edit

    U nás je tento zákon na stole tak jsem velice zvědav jak to ti naši panáci kteří zvedají pracky na povel schváli či zamítnou.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*