Venezuela je příležitostí pro Rusko a Čínu změnit svět

Venezuela je příležitostí pro Rusko a Čínu změnit svět

Paul Craig Roberts:

Nic lépe neilustruje odpor Washingtonu vůči demokracii a sebeurčení, než očividný veřejný převrat, který provedl Washington proti řádně zvolenému prezidentovi Venezuely.

Washington se již celé roky snaží svrhnout venezuelskou vládu. Washington chce privatizaci státního ropného podniku, aby mohl padnout do rukou amerických ropných společností. To by zajistilo Washingtonu kontrolu nad Venezuelou. Převedení bohatství ze země by zabránilo jakémukoli ekonomickému rozvoji země. Každý aspekt ekonomiky by skončil v rukou amerických korporací. Vykořisťování by bylo nemilosrdné a brutální.Venezuelané to chápou, a proto Washington, navzdory tomu, že zničil venezuelskou ekonomiku a nabídl obrovské úplatky venezuelské armádě, ještě nebyl schopen obrátil lid a jeho jednotky proti Madurovi.

Portál Moon of Alabama vysvětluje útok Washingtonu a poskytuje nám lepší obraz, který se zcela liší od lží vyjádřených americkými a evropskými politiky, presstitutními médii a sbírkou běhen, kteří postrádají veškerou integritu a veškerou morálku a lžou pro své živobytí.

Nejsem si tak jistý jako portál Moon of Alabama, že úsilí Venezuely, které se datuje (do doby Huga) Chavéze, být suverénní zemí nezávislou na kontrole Washingtonu, může přežít. Washington je odhodlán učit celou Latinskou Ameriku, že je marné snít o sebeurčení. Washington to jednoduše nedovolí.

Maduro, i přes to, že byl řádně zvoleným prezidentem s podporou masy lidí a armády, kteří za ním stojí, zjevně nemá pravomoc zatknout americkou loutku, která se i přes absenci jakéhokoli zákona nebo voleb prohlásí za prezidenta, a tak vytvoří Washingtonem podporovanou „vládu“ jako alternativu ke zvolenému prezidentovi. Neschopnost Madura hájit demokracii zevnitř je známkou slabosti jeho úřadu. Jak může být Maduro diktátorem, když je bezmocný tváří v tvář otevřenému podněcování?

Pokud by Rusko a Čína rychle nastolily vojenskou přítomnost ve Venezuele s cílem ochránit své půjčky a investice do ropy, Venezuela by mohla být zachráněna a jiné země, které by chtěly být nezávislé, by si uvědomily, že ačkoli neexistuje žádná podpora pro sebeurčení v západním světě, bývalé autoritářské země by je podpořily. Mohly by se objevit další uplatňování nezávislosti a tato říše by se zhroutila.

Venezuela je pro Rusko a Čínu příležitostí převzít vedení světa, ale pochybuji, že ruská a čínská vláda mají představu o tom, jak využít tuto příležitost a tím zásadně změnit svět.

Putin marní svůj dech, když správně kritizuje Washington za jeho porušování mezinárodního práva. Podle pohledu Washingtonu, právo je to, co slouží americkým zájmům.

Zde je analýza Moon of Alabama: http://www.informationclearinghouse.info/51062.htm
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*