Velvyslankyně OSN Haleyová: Washington nikdy nebude věřit Moskvě ani Putinovi!

Velvyslankyně OSN Haleyová: Washington nikdy nebude věřit Moskvě ani Putinovi!

Americká velvyslankyně v OSN Nikki Haleyová, neochvějná kritička Kremlu, prohlásila, že Washington nikdy nebude důvěřovat Rusku nebo jeho prezidentovi Vladimíru Putinovi, když se odkazovala na kontroverzní summit mezi prezidentem Donaldem Trumpem a jeho ruským protějškem.

„My nevěříme Rusku, nevěříme Putinovi, a nikdy nebudeme,“ řekla Haleyová v rozhovoru pro CBN News. „Nikdy nebudou našimi přáteli, to je fakt.“Podporujíc krok k rozhovorům s Rusy a vyjasňujíc jasný postoj Washingtonu vůči Moskvě, Haleyová nicméně připustila, že komunikace mezi oběma zeměmi a dalšími světovými vůdci „jsou věci, ke kterým musí docházet.“

„Co si myslím, je to, ať si prezident sedne s Kim Čong-unem, nebo zda se setká s Putinem, jsou to věci, ke kterým musí dojít. Nemůžete se dostat na konec druhé strany, pokud k těmto rozhovorům nedojde,“ uvedla Haleyová.

„On (Trump) to udělal s Kimem. On to udělal s ostatními vůdci. On to udělal s Xi (Jinpingem) v Číně a to je prostě jeho směr. On má pocit, že by mohl od nich dostat více, pokud se setkají takto osobně. Je to jeho styl. Je to způsob, jakým to dělá,“ dodala.

Poznámky Haleyové přišly jen týden poté, co americký prezident uspořádal kontroverzní společný summit s Putinem v Helsinkách ve Finsku, čímž Trump vyvolal hněv u svých odpůrců.

Trump často ve svých projevech naznačil, že by bylo pro USA pozitivní, kdyby s Ruskem vycházely.

Minulý týden Bílý dům oznámil, že Trump požádal svého poradce pro národní bezpečnost, Johna Boltona, aby pozval Putina do Washingtonu „na podzim“, a že cesta byla již projednávána.

Vazby mezi Moskvou a Washingtonem se od roku 2014 zhoršily v důsledku krize na východní Ukrajině.

Vztahy se ještě více zhoršily po amerických prezidentských volbách v roce 2016, kdy bylo Rusko obviněno z vměšování, Washington od té doby uvalil na Moskvu četné sankce.

 

(Nikki Haley Foto: CNN.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Velvyslankyně OSN Haleyová: Washington nikdy nebude věřit Moskvě ani Putinovi!

  • Už podle vzhledu se jedná o osobu, která dokáže vytvářet problémy nejen sobě, ale i ostatním. Z tohoto pohledu bude asi výkonná. Takových v politice přibývá a to je důvodem, proč do politiky nechtějí normální lidé.

  • Zase jedna zamindrákovaná fanatička, která se zviditelňuje přes zlo, které vysílá.. Chraň nás Bůh před takovými entitami, které do normální lidskosti ještě nedospěly. Takových exemplářů je v EU hodně počínaje vůdkyní a konče Mogerini, která je chytrá jak radio.

  • Dabel v rouse odporne a prolhane zenske opet promluvil.
    V jednom ma ale pravdu. Rusove nikdy nebudou kamaradit se zememi, ktere se je snazi znicit a ovladnout pomoci lzi, falesnych obvineni, sankcemi vyhladovet a destabilizovat jako to delaji USA. Na prevalcovani Ruska svou vojenskou moci USA nemaji. Vedle toho maji hruzu z atomovych zbrani Ruska. A tak to delaji ti prasivci takhle – lzemi, porusovanim smluv, obvinovanim bez dukazu.
    S takovou prolhanou a zlocinnou mafii, usilujici o porobeni vsech zemi v NWO nejsou pratelske vztahy mozne.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*