Velvyslanectví: Ruským diplomatům musí být umožněn přístup k Julii Skripalové, aby se ujistili, zda není držena násilím

Velvyslanectví: Ruským diplomatům musí být umožněn přístup k Julii Skripalové, aby se ujistili, zda není držena násilím

Ruské velvyslanectví vyzvalo Londýn, aby mu poskytl přímý přístup k Julii Skripalové poté, co byl zveřejněn její první rozhovor od útoku v Salisbury, protože existují pochybnosti o tom, zda je držena proti své vůli nebo nebyla donucena učinit toho prohlášení.    

„Jsme rádi, že jsme viděli Julii Skripalovou naživu a zdravou,“ uvedlo ruské velvyslanectví ve Velké Británii ve svém prohlášení. „Publikované video však pouze posiluje naše obavy, pokud jde o podmínky, v nichž je držena.“

Zatímco zveřejnění rozhovoru Julie je velice vítané, „nevyjímá úřady Spojeného království z povinností vyplývajících z konzulárních úmluv,“ připomnělo ruské velvyslanectví.

„Spojené království je povinno nám dát příležitost promluvit si přímo s Julií, abychom se ujistili, že není držena proti své vůli a nehovoří pod tlakem. Zatím máme veškeré důvody, abychom měli toto podezření,“ píše se v prohlášení.Projev Julie během rozhovoru a písemná prohlášení v ruštině a angličtině, které podepsala, vyvolávají několik otázek u ruských diplomatů.

„Soudě podle několika prvků byl text překladem z angličtiny a byl zpočátku napsán někým, jehož je angličtina rodný jazyk,“ uvedlo velvyslanectví. „Ručně psané dopisy podepsaný Julií v ruštině a angličtině potvrzují tento dojem.“

Ve svém prvním videu po útoku, Skripalová uvedla, že je „vděčná“ za nabídku pomoci ruského velvyslanectví, „ale v tuto chvíli si nepřeje tyto služby využít.“ Poskytla písemné a video prohlášení agentuře Reuters z neznámého místa ve Velké Británii, kde říká, že se zotavuje po 20 dnech v komatu.

Ruské velvyslanectví není jediné, kdo má podezření, že Skripalová mohla podstoupit rozhovor pod nátlakem. Stejný dojem sdílí mnoho lidí na Twitteru, včetně bezpečnostního analytika a bývalého britského zpravodajského důstojníka Charlesa Shoebridgea.

Vyjádření Julie Skripalové může být zcela pravé. Pokud by však podobně řečená slova byla podobným způsobem vyjádřena občanem Spojeného království v „ochranné vazbě“ Ruska, americké a britské vlády a média by velmi rychle tvrdily, že byla řečena pod nátlakem.         

Jiní poukazují na zjevný nesoulad mezi tvrzeními Spojeného království, že Rusko usilovalo o vraždu Skripalů a že Julie si přeje vrátit se do Ruska.

      Takže Julia Skripalová se chce vrátit do Ruska, nezní to, jako by se bála vrátit do země, která se ji údajně pokoušela zabít.                  

Ruská otrava špióna: Julia Skripalová doufá, že se vrátí do Ruska. Proč?            

Julia Skripalová uvedla, že se chce vrátit domů do Ruska, když se plně zotavila z nejnebezpečnější nervové látky známé člověku. Theresa Mayová trvá na tom, že se ruský stát pokusil zavraždit jí a Sergeje. Něco nedává smysl.

„Stále se mi zdá obtížné vyrovnat se se skutečností, že jsme byli oba napadeni. Máme to štěstí, že jsme oba přežili tento pokus o vraždu. Naše zotavení bylo pomalé a velmi bolestivé,“ uvedla. „Skutečnost, že byl k tomu použit nervový plyn, je šokující. Nechci popisovat podrobnosti, ale klinická léčba byla invazivní, bolestivá a depresivní.“

Skripalová uvedla, že toto utrpení obrátilo její život „vzhůru nohama“, „fyzicky i emocionálně“. Dodala, že se nyní zaměřuje na pomoc otci, aby se plně uzdravil, a že „v dlouhodobém horizontu doufám, že se vrátím domů do své vlasti.“

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Julia Skripalová Foto: Dylan Martinez / Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Velvyslanectví: Ruským diplomatům musí být umožněn přístup k Julii Skripalové, aby se ujistili, zda není držena násilím

  • Kauza Novicek, sestreleni MH17 maji jedno spolecne. Bez dukazu a vysetrovani bylo obvineno Rusko a oznaceno za pachatele. Zeroven hned ztrestano vyzadovanim kompenzaci za sestreleni MH17 a vyhostenim diplomatu a a sankcemi v pripade Skripalu.
    Behem vysetrovani MH17 je Rusko vylouceno, ale Ukrajina ne. Rusko zasle komisi v Nizozemi veskere podklady co ma, ale neni na ne bran zretel. USA odmitaji predlozit sve zaznamy ze satelitu, i kdyz byly nekolikrat vyzvany.
    V kauze Skripal totez, ackoliv se jedna o ruske obcany, ruske urady jsou z vysetrovani vylouceny a styk se Spripalovou je uradum i pribuzne v Rusku britskymi urady neumoznen, zadosti byly zamitnuty.
    Co se zde hraje za spinavou a podlou hru? Bez dukazu Rusko trestat vypovezenim diplomatu, dalsimi sankcemi, ocernovanim a demonizaci Ruska a Putina. Uz jim tohle nebere snad ani ten nejvetsi idiot, ktery neni schopen vlastniho usudku. Co bude dal? Rusove si takhle pozvracenou kosili na sobe nenechaji a vyzaduji od prolhanych bastardu v GB omluvu. Chysta se vysetrovani Mayove kvuli kauze Novicok v GB.
    Je to jako by se sam zapad chtel dehonestovat, zneverohodnit, jakoby nekdo chtel odstranit burana Johnsona a prolhanou skebli Mayovou. Preformatovani zapadu musi jit timto smerem? Jaka ubohost, kdyz musi Rusko lzive obvinovat a trestat z neceho, co je od zacatku podvod a false flag operaci? Zda se, ze false flag podvrhy neslouzi zapadu jen k rozpoutani valek se vsemi, kdo se nechteji stat lokaji zapadu. Slouzi i k prosazeni cilu vlastnich zmen, ktere vyvojem v jejich zemich jsou sotva mozne. Otloukanek Rusko k tomu vzdy poslouzi, protoze reaguje vzdy s rozvahou a zdrzenlive. Zatim, bohudiky… Ale jak dlouho jeste?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*