Velký vojevůdce s dřevěnou šavličkou jedoucí na oslu by rád odvolal vrcholné představitele České armády.

Velký vojevůdce s dřevěnou šavličkou jedoucí na oslu by rád odvolal vrcholné představitele České armády.

Říká se, že jaký ministr obrany, taková armáda. Asi na tom něco bude! Komediant a mluvka Stropnický na postu ministra obrany-to opravdu působí skvěle a armáda si nikdy nemohla přát lepšího ministra. Pod jeho vedením armáda vzkvétá, pandury se mačkají jako konzervy, letadla chrání cizí stát a naše hranice je děravá jako cedník. Vskutku slušný námět na divadelní hru nebo komedii o tom, jak se kozel stal zahradníkem.

V pohádkách je možné ledacos. Dokonce i to, že kozel může být skvělý zahradník, ale v reálu to neplatí. I ten kozel by pochopil, že vyházet ze svých postů ty, kteří de facto zakrývají nemožnost, nemohoucnost a hrubou neznalost svého šéfa je minimálně hodno opravdu jen Stropnického. Ospravedlnit by se to dalo jedině za předpokladu, že avizovaný tah pana ministra má znamenat odstranění lidí z velení armády, kteří nejsou loajální se záměry ANO a mocenských struktur v pozadí. To by ovšem znamenalo politizaci armády a odklon od její skutečné funkce, což odporuje základním principům demokracie. Otázkou tedy je, jak to pan ministr myslí a co jej k jeho záměrům skutečně vede.

Lze smutně konstatovat, že postupně s ubíhajícím časem se Česká armáda od roku 1989 rozkládá. Z kdysi silné a solidně vyzbrojené armády máme dnes jen torzo, které není schopno ohlídat ani svou vlastní státní hranici, natož aby byla schopna bránit republiku a národ. Naše armáda je oproti dřívějšku neakceschopná a to z vícero důvodů. Vojáků máme minimální počet, který složí pouze k tomu, abychom nezapomněli, že jakousi armádu máme. Týlové zabezpečení armády je minimální a v případě konfliktu by se položila logisticky. Dnešní mladí muži neumějí povětšinou vzít zbraň vůbec do ruky a je tu tedy předpoklad, že by se postříleli mezi sebou. O vojenské taktice mají takové znalosti jako stará Blažková o Temelínu. Při prvním výbuchu minometné střely by se rozprchli jako hejno veverek a vyřídil by je následně jeden šikovný kulometčík. Kdo armádu do takového stavu dovedl?? Velitelé a generalita to nebyla. Ti plní pouze příkazy svého ministra a vlády, i když dnes vlastně i NATO a to je zásadní, protože NATO a Spojené státy nepotřebují, aby nějaká jiná armáda jim byla konkurenceschopná. Naše armáda v současném postavení má statut obětní předsunuté jednotky a nikoliv pilíře národní bezpečnosti. Proč tedy pane Stropnický chcete vyměňovat vrchní velení?? Co se tím změní?? Vymaníme se vaším návrhem z podřízenosti NATO?? Myslím,že ne, protože na takovýto posun je potřebná změna politického systému a změna zahraniční politiky státu, kdy nebudeme konečně stát Američanům u řiti.

Českou armádu je nutné zásadním způsobem posílit a navrátit ji zpět status základního kamene národní bezpečnosti a národní integrity. Odvoláváním osvědčených a věci znalých generálů toho určitě nedocílíme. Armáda musí být vidět, aby na ni mohl být národ hrdý a dnes má k tomuto velkou příležitost s ohledem na příliv nežádoucích živlů z islámského světa.Bohužel mylná je představa, že armádu bude popularizovat její činnost v zahraničních misích po boku imperialistických sil USA a NATO, které rozvracejí účelově jiné státy a vraždí jejich obyvatelstvo. Tak tomu je v Afghánistánu, Libyi, Sýrii a dalších zemích a odsírá to celá Evropa migrační krizí. Tedy v současnosti nemůžeme být na naši armádu zrovna hrdí. Co jste udělal vy-pane Stropnický proto, abychom se mohli dmout pýchou nad naší armádou?? Vůbec nic, krom vysílání našich vojáků na zahraniční mise, kde bojují pod cizí vlajkou.

Možná by nebylo od věci pane Stropnický, aby Vás nějaký ten generál nakopal těžkou okovanou kanadou do zadku jako poručíka Troníka zvaného Tronda nakopali vojáci z Černých baronů, kterému se velmi podobáte. Třeba pak pochopíte, že samopal na vzduchu co??? no koroduje vy ššššmejdi. Vždyť o armádě víte s odpuštěním prd, ale kecal byste do všeho. Vy velíte armádě ze hřbetu osla a mácháte dřevěnou šavlí. Není vám to už trapné-vy umělče???

 

(Ministr obrany Martin Stropnický Foto: Praguepost.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Velký vojevůdce s dřevěnou šavličkou jedoucí na oslu by rád odvolal vrcholné představitele České armády.

  • Resort MO mají pevně v rukou lidé, kteří by do politiky nemohli. Jen si hlídají, jakou loutku jim tam dosadí. Tam jde o miliardové kšefty většinou v režimu tajné a není možné hlídat, jak se rozpočet rozkrádá. Stroupnický je jedna z ideálních loutek, která těmto zájmům slouží.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*