Velký průlom v aktivismu proti geoinženýrství: Kyperský ministr se zavázal, že vyšetří chemtrails

Velký průlom v aktivismu proti geoinženýrství: Kyperský ministr se zavázal, že vyšetří chemtrails

Ministr zemědělství a životního prostředí Kypru Nicos Kouyialis se zavázal, že vláda se bude zabývat údajným sprejováním chemtrails nad Kyprem, a to na žádost znepokojených občanských skupin aktivistů a farmářů.

Podezřelé letecké sprejování, o němž se někteří domnívají, že jde o chemtrails, bylo ve středu diskutováno ve Výboru pro životní prostředí Sněmovny.

Člen parlamentu ze strany Zelených George Perdikis, který problém předložil, řekl, že byli potěšeni ministrovým odhodláním věc vyšetřit.

Perdikis řekl, že doufá, že tentokrát bude provedeno řádné vyšetřování za účasti oddělení vlády a rovněž expertů z univerzit na Kypru i v zahraničí.

Řekl, že za předpokladu, že chemtrails budou dokázány, očekává, že vláda podnikne nezbytné kroky, aby bylo sprejování zastaveno.

Předešlé vyšetřování v roce 2010 provedené odděleními vlády – analýza vzorků vzduchu – se ukázalo jako tutlání existujícího stavu, připomněl poslanec.

Je silný důvod se domnívat, že letecké sprejování je prováděno letadly britských základen z britských suverénních území na Kypru (SBA), dodal Perdikis, Řekl, že sprejování mělo tendenci ustat, kdykoli byla organizována veřejná reakce.

Zelení se domnívají, že sprejování je pravděpodobně určeno k tomu, aby měnilo atmosférické/klimatické podmínky, což je známo jako geoinženýrství. Soudí se, že letadla operující ze základen SBA sprejují částice, které ovlivňují počasí, brání vzniku oblačnosti a usnadňují viditelnost pro letecké útoky na cestě do Sýrie.

Podle další teorie, jak řekl Perdikis, je letecké sprejování spojeno se špionáží/sledováním a radarovým systémem umístěným, na základnách SBA. Soudí se, že mikroskopické částice ve vzduchu zesilují signály radaru.

Další domněnka v globální literatuře je a, že sprejování může být za účelem experimentů kontroly mysli, i když Perdikis řekl, že jeho strana se domnívá, že je to přehnané.

V dopise datovaném 16. února Kouyialis informoval sněmovní výbor pro životní prostředí, že bude instruovat představitele ministerstva, aby se dostal k podstatě jevu.

V dopise Kouyialis řekl, že dostal oficiální stížnost od Unie kyperských farmářů (EKA), kde farmáři vyjádřili své obavy. Prohlašují, že letecké sprejování je prováděno letadly SBA.

Kouyialis napsal: „Na první pohled, i když to není potvrzeno, se zdá, že tyto aktivity by mohly měnit klima v oblasti, protože mohou potenciálně měnit složení vzdušné atmosféry, a uvolňované chemikálie by mohly mít vliv na schopnost atmosféry vykonávat jisté funkce, například déšť.“

Řekl rovněž, že požádal ministra zahraničí, aby kontaktoval administraci základen SBA a „prošetřil celou záležitost“.

Mluvčí SBA Connie Pierce, požádaná zpravodajstvím Mail o komentář, řekla: „Britské základny by rády objasnily, že žádné takové experimenty s letadly operujícími mimo RAF Akrotiri neprobíhají.“

Panicos Hambas, generální tajemník Unie farmářů EKA, řekl reportérům: „Máme velké obavy, když pozorujeme současné extrémní podmínky v počasí, například dnešní teploty.“

Asi před dvěma týdny Zelení opět vznesli problém „podezřelého sprejování“ poté, kdy se na orgány strany obrátily stovky znepokojených občanů z celého ostrova a stěžovaly si na to, o čem se domnívají, že jsou chemtrails.

Svědkové tehdy řekly zpravodajství Cyprus Mail, že po průletu letadla ve vysoké výšce, které dvakrát proletělo oblastí mezi Akrotiri a Amathus Hotel v Limassolu, jsou viditelné čáry za letadlem až dvě hodiny.

Termín „chemtrail“ je odvozen od „chemical trail“ a znamená stopy za letadlem údajně způsobené systematickým vypouštěním chemických látek ve vysokých výškách, což má za následek údajně nepřirozené křížící se stopy na obloze.

Chemické sprejování nemá nic společného s obvyklými formami leteckého sprejování jako postřiky plodin, osévání mraků a letecké hašení požárů. Chemtrails jsou rovněž odlišné od kondenzačních stop, tzv. kontrails, zanechávaných dopravními letadly.

Související: 

 

zdroj: http://cyprus-mail.com překlad: http://orgo-net.blogspot.cz
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*