Velký obrat: Většina Američanů je nyní nepřátelská vůči hnutí Black Lives Matter

Velký obrat: Většina Američanů je nyní nepřátelská vůči hnutí Black Lives Matter

Nový průzkum agentury Associated Press zjistil, že došlo k masivnímu výkyvu o 15 procentních bodů a že většina Američanů je nyní nepřátelská vůči protestům Black Lives Matter.

„Z průzkumu agentury The Associated Press-NORC Center for Public Affairs Research vyplývá, že 44% Američanů nesouhlasí s protesty v reakci na policejní násilí proti černochům, zatímco 39% souhlasí. V červnu to schválilo 54% dotázaných. Nový průzkum byl proveden 11.-14. září, ještě před středečním oznámením, že v případu Taylorové bude obviněn osamělý policista z Louisville, ale ne za její skutečnou smrt.“Čísla jsou také zajímavá, jsou-li rozepsána podle rasových linií.

Pouhých 35% bílých Američanů protesty schvaluje, v červnu to bylo 53%. Jen Latinoameričané, 31% souhlasí, oproti 44% v červnu.

Také podpora BLM mezi Afroameričany klesla z 81% na 63%.

Jak poznamenává Chris Menahan: „AP-NORC se rozhodla vyloučit Latinoameričany ze své tabulky, aby to vypadalo, že jde jen o souboj černochů proti bělochům.“

Také podpora BLM mezi republikány klesla z 29% na 9%. Protesty přitom stále schvaluje 70% demokratů, zatímco podstatně více lidí na obou stranách politického spektra je přesvědčeno, že demonstrace jsou „většinou nebo všechny násilné“.

Průzkum také zjistil, že víra v ústřední oporu příběhu prosazovaného BLM, že černoši jsou nevybíravě terčem policie, je nahlodávána.

„Celkově je u Američanů méně pravděpodobné než v červnu, že by řekli, že smrtící síla je častěji používána proti černochům než bělochům, 50% vs. 61%. A méně lidí dnes tvrdí, že vůči policistům, kteří způsobí zranění nebo smrt při práci, je justiční systém příliš shovívaví, 52% oproti 65%.“

Čísla hovoří jasně – podpora Black Lives Matter je prohraným volebním tématem.

Teprve když si to demokraté před několika týdny začali uvědomovat, konečně odsoudili tento blázinec, který od konce května sužuje americké ulice.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*