Velké zklamání z Bavorska

Velké zklamání z Bavorska

V Bavorsku se obnovuje pohraniční policie. Bohužel nejde o ochranu před migranty, ale o údajné zamezení obchodu s drogami z České republiky

O obnovení bavorské pohraniční policie se již mluvilo delší dobu a mnoho z nás se radovalo z toho, že když nemá rozum spolková německá vláda, tak jej má alespoň Bavorsko. Těšili jsme se, že bude bránit na jedné části Německa vstupu nelegálních migrantů.

To jsme se tedy šeredně spletli.

Úkolem centrály bavorské pohraniční policie v Pasově je, dle slov bavorského ministra vnitra Joachima Herrmanna, ochrana obyvatel, která má především spočívat v zamezení přeshraniční kriminality na hranicích s Rakouskem a Českou republikou. U naší země se údajně budou řešit problémy s obchodováním s drogami.To je obrovské zklamání a současně naprosté překvapení, že ohrožení bezpečnosti Bavorska, kvůli kterému je zřizována nová centrála policie a obnovována pohraniční policie je údajný obchod s drogami z České republiky.

Asi i každý laik tuší, že potírání obchodu s drogami rozhodně nemá být stěžejní činností pohraniční policie. Pokud se někdy naše vláda náhodou rozhodne znovuobnovit pohraniční policii, tak jen doufám, že její hlavní činností nebudou třeba dopravně bezpečnostní akce. Jelikož naši současní politici tak obdivně a nekriticky hledí směrem na západ od nás, klidně by se to mohlo stát.

K obnovení naší pohraniční policie by klidně mohlo dojít ve velmi krátkém čase. Jde jen o to chtít. Služebny pohraniční policie byly při jejím rušení převedy jiným složkám policie i s policisty. Tedy existuje potřebné zázemí a jsou i lidé. K obnovení může dojít velmi rychle a to i při zohlednění toho, aby nebyla narušena činnost jiných složek Policie ČR.

(Autor je emeritní policejní rada Ředitelství služby cizinecké a pohraniční policie Policejního prezídia ČR a Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu služby kriminální policie a vyšetřování PČR).
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Velké zklamání z Bavorska

  • Kdyz byvaly STBak Dienstbier starsi slavnostne strihal draty plotu na hranicich a okolni svedci radostne pritom hykali a pak se rusily celnice na hranicich jsem si rikal, jestli to je dobre, jestli je nebudeme nekdy muset k nasi ochrane (tentokrat pred nebezpecim zvenci) nove zrizovat. Ne tedy aby draty zabranovaly lidem utek z hruzovlady jedne strany, ale pred migracni invazi muslimskych parazitu zvenci, ktere nechceme v zemi.
    Ted jsme pomalu uz tak daleko kdyz vidime, ze EU z nas chce za kazdou cenu udelat Cesky chalifat, ci Gauland Böhmen und Mähren pod vedenim Islammutti Merkelove, ktera protlacila multikulti do Nemecka.
    Vse se deje bez nasi ucasti, naseho svoleni, at za RVHP, at za EU. JE TO STEJNE!!! Nejsme svobodni, jsme stale v nejake parte grazlu, sledujici zajmy toho, ktere je za to plati.
    Ven z EU a NATO!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*