Velká většina Rusů věří, že existuje tajemná globální vláda

Velká většina Rusů věří, že existuje tajemná globální vláda

Převážná většina Rusů se domnívá, že existuje tajemná celosvětová stínová vláda, která je nepřátelská vůči ruskému národu, uvedla RT.          

Státní ruská veřejná agentura pro výzkum veřejného mínění VTSIOM zveřejnila výsledky průzkumu, v němž 67% ruských občanů uvedlo, že věří, že existuje tajná světová vláda, zatímco 21% uvedlo, že nevěří v myšlenku jedné celosvětové vlády, zbytek byl nerozhodnutý.To znamená výrazný nárůst počtu z průzkumu před dvěma lety, kdy pouze 45% Rusů uvedlo, že věří v existenci globální stínové vlády, zatímco více než 30% z nich tuto myšlenku odmítlo. Průzkum také ukázal, že procento lidí, kteří věří v jednu světovou vládu je výrazně vyšší u starších lidí (více než 70% uvedlo, že v ní věří), ale mezi lidmi ve věku 18 – 34 let v její existenci věří něco málo přes polovinu (55%). Asi třetina těch, kteří v ní věří, uvedla, že nemá žádné důkazy, které by myšlenku jedné světové vlády podpořily. Ti, kteří poskytli důkazy, většinou poukázali na existenci nadnárodních organizací, jako jsou OSN a NATO, nebo se odkazovali na televizní pořady nebo populární kulturu.

Je pozoruhodné, že okolo 74% těch, kteří v ní věří, uvedlo, že si myslí, že jedna světová vláda je nepřátelská vůči Rusku, zatímco jen 10% uvedlo, že jedná v lepším zájmu Ruska. Na otázku, koho považují za součást světové vlády, 23% souhlasných respondentů se odkazovalo na velké banky a další oligarchy. Osm procent uvádí, že vláda je vedená vyššími politikami. Pouze 2% respondentů uvedlo, že věří, že Vladimír Putin je jejich členem. A méně než 1% uvedlo, že věří, že je členem Donald Trump.

Jiný průzkum provedený společností VTSIOM v dubnu ukázal, že 49% Rusů považuje svou zemi na velkou světovou velmoc, což je skok z 57% před rokem. Nicméně, asi jedna třetina uvedla, že očekává, že se Rusko stane vůdčím světovým národem v příštích 10 až 15 letech. Na otázku, co činí Rusko tak silné a respektované, 26% uvedlo, že armáda, 22% uvedlo, že „silný duch a vůle ruského lidu“ a 17% přisuzovalo úspěchy Ruska „dobrému a mocnému prezidentovi“ Vladimíru Putinovi.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*