Velká koalice v Německu? Další zmarněná šance na reformy v EU

Velká koalice v Německu? Další zmarněná šance na reformy v EU

Evropskou unii si vysnil začátkem 20. století německý průmyslník Rathenau a na myšlenku o Panevropě navázal hrabě Kalerghi.

Bohužel, v současnosti je Evropská unie především dojná kráva pro německé a pár neněmeckých průmyslových koncernů.

Merkelové se nepodařilo sestavit koalici se Svobodnými demokraty a Zelenými, neboť naprosto tvrdě odmítla rozumné požadavky Svobodných demokratů, týkajících se např. snížení daní, snížení německých příspěvků do rozpočtu EU či zpřísnění podmínek pro migraci. V součinnosti s prezidentem Steinmeierem nyní nahlodávají šéfa sociálních demokratů Schultze, který se rozhodl pro opoziční status, aby se tohoto rozhodnutí vzdal, prý v zájmu země a její stability. Jenže jde o zcela jiný zájem. Jde o velkoněmecký zájem, který se tak nenápadně šikovně v EU etabloval a německý průmysl nadřadil nad ostatní packaly. Pokud by však domácí německá politická scéna zdánlivě přestala fungovat, německý průmysl by krušně ztrácel a o to dnes jde. Schultze s velkou pravděpodobností udolají a zase vše pojede po starém.

První šance na změny v EU byla po oznámení o brexitu, kdy ostatní členské země EU se přidaly k plivání na Británii, namísto, aby zvažovaly, proč se tak stalo a co dělat, aby byla Unie skutečným svazkem svéprávných kooperujících zemí. Druhá šance na změny v práchnivé unii jsou zřejmě opět promarněny, neboť Angela coby poslušná ovce sloužící německému průmyslu, ještě chvíli vydrží.

Budou jistě další šance. V mezičase je spousta úkolů – co reformovat, jak reformovat a hlavně, jak očesat toho nenažraného bruselského molocha o spoustu pravomocí, které mu ve skutečnosti nenáleží. S Merkelovou, kterou v čele spolehlivě drží německý velkoprůmysl, však k žádné reformě nedojde

(Angela Merkelová a Martin Schulz Foto: DPA)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Velká koalice v Německu? Další zmarněná šance na reformy v EU

  • Tahle koalice, jestlize se ustavi, zmari reformu EU, bude podporovat migraci do Evropy a nasilne rozdelovat ekoomicke parazity do clenskych zemi EU. Bude dal protahovat insolvenci bankrotaru v EU, Utuzovanim diktatury EU komise pomuze k rychlejsim rozpadu EU.
    Schulz jako byvaly predseda EU parlamentu je spoluzodpovedny za stav EU. Merkelova za upadek Eura podporou bankrotaru a zvanim ekonomickych parazitu a jejich prerozdelovani. Macron neuspeje ve svem snu udelat z Francie vudce Evropy, ani v domaci politice.
    Bude to vlada neuspesnych ztroskotancu, loutek velkokapitalu, neschopnych preformatovat smerovani Evropy tak, aby to Evrope a jejim obcanum pomohlo a neznicilo ji.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*