Velká Británie: Velké britské firmy budou platit reparace za otroctví

Velká Británie: Velké britské firmy budou platit reparace za otroctví

Dvě velké britské firmy, Lloyd’s of London a Greene King, se zavázaly vyplatit odškodnění „zástupcům černochů“ a dalším menšinám za své minulé zapojení do obchodu s otroky.

Zástupci londýnského pojišťovacího trhu Lloyd’s a největší pivovar země Greene King oznámili svůj úmysl zaplatit tyto reparace. Rozhodnutí bylo učiněno poté, co vědci z University College London objevili vazby mezi zakladateli společností a obchodem s otroky, podle zprávy deníku The Guardian. Britské impérium zrušilo obchod s otroky v roce 1833.Simon Fraser, jeden ze zakládajících členů společnosti Lloyd, vlastnil otroky na plantážích v Dominice a v Britské Guayaně. Benjamin Greene, jeden ze zakladatelů společnosti Greene King, měl otroky na plantážích v Montserratu a v Saint Kitts.

Zástupce společnosti Greene King uvedl, že společnost „vynaloží značnou investici ve prospěch černošské, asijské a menšinové etnické komunity a podpoří naši rasovou rozmanitost v podnikání“ a že „rasismus a diskriminace nemají ve (společnosti) Greene Kingovi žádné místo“.

Společnost Lloyd’s zase prohlásila, že „investuje do pozitivních programů na přilákání, udržení a rozvoj černých a menšinových etnických talentů“ a nabídne „finanční podporu charitativním organizacím a organizacím propagujícím příležitosti pro začlenění černých a menšinových etnických skupin“. Řekli, že stále pracují na identifikaci vhodných skupin, kterým mohou finance věnovat.

Společnost Lloyd’s dále uvedla, že zkontroluje své „organizační artefakty, aby zajistila, že nebudou výslovně rasistické“.

Žádná společnost zatím nespecifikovala, jakou konkrétní částku chce věnovat.

Toto oznámení přichází v době, kdy se Velká Británie zmítá v posledních týdnech v chaosu po podobných nepokojích v USA po smrti černocha George Floyda.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*