Velká Británie poslala raketový torpédoborec k Černému moři, údajně k ochraně Ukrajiny

Velká Británie poslala raketový torpédoborec k Černému moři, údajně k ochraně Ukrajiny

Torpédoborec HMS Diamond královského námořnictva míří k Černému moři, k ochraně Ukrajiny.

Britská válečná loď může nést až 60 mariňáků. Loď se bude údajně podílet na misi na podporu 650 britských vojáků, zapojených do „tajných cvičení“ na Ukrajině.

„Velká Británie vysílá jasný signál, že jsme odhodláni bránit demokracii na celém světě a podpořit ukrajinskou svrchovanost, nezávislost a územní celistvost,“ uvedl britský ministr obrany Michael Fallon.

Podle deníku Sunday Mail, je to poprvé od studené války, kdy se Spojené království zapojuje do takové mise. Tento krok, poslat britský torpédoborec ke břehům Ukrajiny následoval po výrocích britské premiérky Theresy Mayové o potřebě USA a Velké Británie konfrontovat ruského prezidenta Vladimíra Putina, uvedl deník.

V prosinci roku 2016, náčelník ruského generálního štábu Valerij Gerasimov uvedl, že námořní síly NATO zvýšily svou činnost v Barentsově, Baltském a Černém moři. Podle něj, NATO posiluje své vojenské kontingenty, rozšiřuje svou vojenskou infrastrukturu a zbraně. Tyto akce jsou destruktivní a provokativní povahy, uvedl ruský představitel.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu Foto: Royalnavy.mod.uk)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*