Velitel norské armády: Evropa bude muset „bojovat“, aby si uchránila své hodnoty

Velitel norské armády: Evropa bude muset „bojovat“, aby si uchránila své hodnoty

Velitel norské armády Odin Johannessen varuje, že evropské země musí být ochotné bojovat proti radikálnímu islámu v zájmu zachování svých hodnot, které sjednocují kontinent.

„Myslím si, že musíme být připraveni bojovat, jak slovy, tak činy- a v případě potřeby, za pomocí zbraní- abychom si zachovali své hodnoty, které společně sdílíme,“ řekl Johannessen ve svém pondělním projevu v Oslu.

S odkazem na islámské útoky v Paříži, Johannessen uvedl, že „Evropa již nemůže déle očekávat, že bude žít v míru a bezpečí, aniž by musela bránit své zájmy a hodnoty.“

Vojenský velitel pokračoval, že budou rozhodující dobře vyškolení a přiměřeně vybavení vojáci.

valka proti teroru

„Nemůžete vyhrát válku bez pozemních sil,“ uvedl.

Johannessenovy poznámky korespondují s podobnými postoji vyjádřenými jinými vojenskými úředníky v Evropě.

V interním dokumentu odhaleném minulý týden, velitel švédské armády generál Anderse Brännström nařídil svým vojskům, aby se během několika let připravily na válku v Evropě proti kvalifikovaným soupeřům.

„Globální prostředí jemuž čelíme, které je rovněž demonstrováno strategickými rozhodnutími přijatými politiky, nás vede k závěru, že bychom mohli být ve válce během několika let,“ napsal Brännström.

V prosinci, švýcarský armádní velitel André Blattmann varoval, že riziko sociálních nepokojů v Evropě se zintenzivňuje, a že občané by se měli vyzbrojit.

„Hrozba teroru roste, hybridní války probíhají po celém světě; hospodářský výhled je ponurý a výsledné migrační toky uprchlíků a vysídlených osob se rozrostly do nepředvídaných rozměrů,“ uvedl Blattmann.

Vysoce postavení bezpečností experti v Německu, také sdělili v říjnu loňského roku kancléřce Angele Merkelové, že střední třída se „radikalizuje“ v důsledku migrační politiky otevřených hranic, a že v důsledku toho budou následovat vnitrostátní nepokoje.

Také vzrostl počet prodeje zbraní a jiného vybavení v zemích jako je Německo a Rakousko, v důsledku přibývajících zpráv o násilných útocích, kterých se dopouštějí migranti.

Mezitím se francouzské bezpečností síly připravují na masové občanské nepokoje a radikalizované přistěhovalce, kteří se zmocnili celých čtvrtí.

Francouzská armáda pracuje na pohotovostním plánu pro „přivlastnění státního území,“ a znovuzískání měst, v případě, že přistěhovalci získají zbraně a postaví se proti orgánům.

 

 

 

Infowars/svobodnenoviny.eu

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Velitel norské armády: Evropa bude muset „bojovat“, aby si uchránila své hodnoty

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*