Vedení bazénu ve Vídni: Ženy v burkini byly vykázány z důvodu „hygieny a bezpečnosti“

Vedení bazénu ve Vídni: Ženy v burkini byly vykázány z důvodu „hygieny a bezpečnosti“

Plavecký bazén v hlavním městě Rakouska podnítil kontroverzi tím, že zakázal vstup dvěma muslimkám, protože měly na sobě burkini, ale vedení uvedlo, že jim byl zakázán do bazénu vstup z hygienických a bezpečnostních důvodů, a ne proto, že jsou muslimky.    

Jedna z vykázaných žen, 23letá studentka, uvedl, že je obzvláště naštvaná, protože volala na krytý bazén Stadthallenbad dopředu a bylo ji řečeno, že může bazén navštívit v burkini, celotělové plavky, které nocí některé muslimky, které dodržují ultra-konzervativní interpretaci islámu.

Nicméně, když muslimka a její kamarádka v pátek dorazili do bazénu v burkini, bylo jim řečeno, aby odešly, informoval deník Central European News.

„Oni nám řekli, že nemůžeme plavat v bazénu z hygienických důvodů,“ uvedla muslimka.

Manažer bazénu vysvětlil, že problém nejsou samy o sobě burkini, ale spíše to, že jedna z nich byla vyrobena z bavlny.

„Burkini jsou v zásadě akceptovány, pokud jsou v souladu s pravidly ochrany zdraví, bezpečnosti a hygienických norem. Důležitý je zde materiál, ze kterého jsou burkini vyrobeny, musí být vodoodpudivý a rychleschnoucí. Jsou to pravidla, které platí pro všechny návštěvníky,“ uvedl mluvčí bazénu Manred Faly.

Nošení bavlny je zakázáno ve většině bazénů, protože se stává těžká ve vodě a může táhnout plavce dolů. Bavlněné plavky také mají tendenci zanášet filtrační zařízení a mohou být také použity jako pravidelný oděv nošený na ulici, kde se hromadí nečistoty a bakterie.

Studentka popírá, že plavky byly vyrobeny z bavlny a věří, že se na ně plavčíci zaměřili proto, že jsou muslimky, podle deníku Kronen Zeitung. Muslimka podala stížnost k rakouským muslimským organizacím a vyzvala k protestu u bazénu.

Na počátku tohoto roku, dolnorakouské městečko Hainfeld zakázalo nošení burkin u bazénů přijetím přísnějších pravidel pro koupání. Německé město Neutraubling učinilo podobný krok.

Francie je v současné době ve středu diskuzí o tom, zda by měly být burkini zakázány na veřejných plážích. Několik měst, včetně Nice, kde nedávno došlo k teroristickému útoku, zakázaly nošení burkin na pláži, ale jsou za to napadány u soudu.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: flickr.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Vedení bazénu ve Vídni: Ženy v burkini byly vykázány z důvodu „hygieny a bezpečnosti“

  • Je nevidane, jak jsou muslimove cim dal drzejsi. Je v hostitelske zemi, tak at se prizpusobi nebo vypadne tam kam patri, nany jedny! Vyhostit VSECHNY MUSLIMY. VSECHNY!

  • Nelíbí se jí to? Ať táhne do islámské země a nežere u Evropského koryta až se jí dělají boule za ušima…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*