Vědci zjistili, že chrápání ničí organismus

Vědci zjistili, že chrápání ničí organismus

Ruští vědci zjistili, že chrápání vyvolává u lidí vážný stres, který hrozí patologickými změnami v organismu.chrápání způsobuje nedostatek kyslíku, což provokuje rozpad lipidů, jež jsou součástí všech živých buněk. Hrozí to jejich zánikem. Pacienti, kteří chrápou, mají brát antioxidanty, jsou přesvědčeni lékaři.
Chrápání je příznakem poruch dýchání kvůli zúžení dýchacího ústrojí. Jeho následkem je nedostatek kyslíku, který se ráno projevuje hypertenzí, bolestmi hlavy a zhoršením fungování mozku. Neméně nebezpečný je také další následek chrápání, což dokázali vědci Sibiřského oddělení Ruské akademie lékařských věd. Odborníci zjistili, že rozpad lipidů u chrápajících pacientů probíhá natolik intenzivně, že potřebují užívání antioxidantů.

Ruští odborníci vykonali pokus za účasti 50 dobrovolníků, mužů ve věku 46-55 let. Z nich 37 trpělo na poruchy dýchání během spánku. Vědci zjistili obsah lipidů v jejich krvi.

Lipidy jsou podobající se tuku látky, jež jsou neoddělitelnou částí buňky, energetickou rezervou organismu. Lipidy se účastní a ovlivňují předání nervových podnětů, stahování svalů a imunních procesů.

Během experimentu vysvitlo, že organismus chrápajících pacientů zažívá v spánku stres, který způsobuje poškození buněk, což znamená také patologické změny. „Výsledky ukázaly, že sto procent mužů s poruchami dýchání za spánku má srdečně-cévní patologie a změny v cévách,“ řekla profesorka Irina Madajeva. Aby se dalo vyhnout smutným následkům, je třeba chrápání léčit, včetně užívání antioxidantů.

Dnes vědci zjišťují, je-li podobný stres příznačný pro organismus žen.

zdroj : http://czech.ruvr.ru

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*