Vědci pořádali „cvičení na globální pandemii“ 3 měsíce před výskytem smrtelného koronaviru v Číně

Vědci pořádali „cvičení na globální pandemii“ 3 měsíce před výskytem smrtelného koronaviru v Číně

Zdravotní odborníci pořádali cvičení na „globální pandemii“ zahrnující falešný románový koronavirus 3 měsíce před smrtelným vypuknutím v Číně.

Američtí vědci z Johns Hopkinsova centra pro zdravotní bezpečnost vymodelovali, co by se stalo, kdyby smrtící koronavirus dosáhl pandemické škály.Analýza, která byla součástí spolupráce se Světovým hospodářským fórem a Nadací Billa a Melindy Gatesové, se zabývala tím, co by se stalo, kdyby pandemie pocházela od brazilských chovů prasat.

Deník The Mail Online napsal: Dr. Eric Toner, vedoucí výzkumník Johns Hopkinsova centra, uvedl, že nebyl šokován zprávou o vypuknutí koronaviru ve Wuhanu na konci prosince.

„Dlouho jsem předpokládal, že nejpravděpodobnějším virem, který by mohl způsobit novou pandemii, bude koronavirus,“ řekl deníku Business Insider.

„Zatím nevíme, jak nakažlivé to je. Víme, že se to šíří z člověka na člověka, ale nevíme, do jaké míry.“

„První dojem je, že je to výrazně mírnější než SARS. To je uklidňující. Na druhou stranu může být přenosnější než SARS, alespoň v komunitním prostředí. “

Koronaviry jsou infekce dýchacích cest, které mohou vést k onemocněním, jako je pneumonie nebo nachlazení.

Jeden takový byl také zodpovědný za vypuknutí těžkého akutního respiračního syndromu (SARS) v Číně, který zasáhl 8 000 lidí a zabil 774 na počátku roku 2000.

USA, Thajsko, Japonsko, Jižní Korea, Tchaj-wan, Vietnam, Singapur, Hongkong, Macao a Nepál mají všechny potvrzené případy nakažení.

Virus v Tonerově simulaci byl odolný vůči jakékoli moderní vakcíně. Byl smrtelnější než SARS, ale dal se snadno chytit, asi jako chřipka.

Podle jejich modelu se virus rozšířil po celém světě po šesti měsících.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*