Vědci odhalili důkazy o tom, že planeta X existuje

Vědci odhalili důkazy o tom, že planeta X existuje

Tajemný „planetární objekt“ přinejmenším velikosti Marsu obíhá kolem vnějšího okraje sluneční soustavy, tvrdí vědci s tím, že dál se může skrývat ještě větší planeta.    

Astronomové z Arizonské univerzity učinili šokující zjištění, že vnější Kuiperův pás sluneční soustavy je zkroucený a nejpravděpodobnějším scénářem je, že existuje velká planeta s oběžnou dráhou asi 60 krát větší než je vzdálenost Země od Slunce.

„Podle našich výpočtů by bylo zapotřebí něco tak velkého, jako je Mars, aby to způsobilo takové zkroucení, které jsme naměřili,“ tvrdí Kat Volk, která vede studii na univerzitě.

Druhou možností je, že kolem sluneční soustavy prochází zatoulaná hvězda, ale výpočty naznačují, že je to nepravděpodobné.„To by vyžadovala extrémně těsný průchod zhruba 100 astronomických jednotek, a zkroucení by bylo utlumeno během 10 miliónů let, proto to nepovažujeme za pravděpodobný scénář,“ zdůraznila Kat.

Myšlenka vzdálené planety byla nejprve předkládána četnými starověkými civilizacemi, zvláště Sumeřany, kteří tvrdili, že „Planeta X“ se přibližuje k Zemi a bombarduje sluneční soustavu kometami každých několik tisíc let.

Nicméně, zatímco  Arizonská univerzita naznačila, že existuje mohutná planeta X, vědci věří, že je mnohem větší a mnohem dál, než označovaná planeta velikosti Marsu.

A dokonce by zde mohly být ještě další planety, které v současné době neznáme.

Je pozoruhodné, že astronomové, kteří objevili kolosální planetku X, o které si myslí, že je stejně veliká, jako Uran a obíhá kolem Slunce asi 20 krát dále, než je Neptun, uvedli, že je možné, že planeta je zodpovědná za dávné masové vymírání tím, že vrhá „kometové bouře,“ což odpovídá sumerské legendě.

Velké ponaučení ze studie je, jak tajemné a neznámé zůstanou pro astronomy okraje naší sluneční soustavy – a jak mohli mít konec konců naši předkové pravdu.

Arizonská univerzita uvedla, že důvod, proč planety zůstávají bez povšimnutí, je, že astronomové neprozkoumali každou část oblohy Kuiperůva pásu a oblasti, které zkoumali, jsou někdy hustě přeplněné hvězdami.

 

(InfoWars/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*