Věda je připravena na těhotné muže, tvrdí expert na plodnost

Věda je připravena na těhotné muže, tvrdí expert na plodnost

Muži by mohli již brzy otěhotnět, díky obrovským skokům v transplantaci děloh, podle odstupujícího prezidenta American Society for Reproductive Medicine (Americké společnosti pro reprodukční medicínu).   

Dr. Richard Paulson řekl na každoroční schůzce v San Antoniu v Texasu, že neexistuje žádný anatomický důvod, proč by se děloha nemohla úspěšně implantovat do transsexuální ženy.

„Mohli byste to udělat zítra,“ řekl ve svém projevu. „Budou existovat další výzvy, ale nevidím žádný zřejmý problém, který by tomu zabránil,“ dodal a zdůraznil, že je to stále velmi komplikovaný postup.

Zatímco Paulson trval na tom, že je zde dostatek místa na přemístění dělohy do mužského těla, přirozený porod by nebyl možný. Muselo by být implantováno embryo a pro porození dítěte by byl nezbytný císařský řez.Je také pravděpodobné, že by pacientovi musely být podávány hormony, aby se replikovaly změny, ke kterým dochází během těhotenství, tvrdí Paulson.

„Osobně se domnívám, že budou existovat transsexuální ženy, které budou chtít dělohu a pravděpodobně dostanou transplantát,“ řekl o postupu.

„První dítě z úspěšné transplantace dělohy se narodilo v roce 2014 poté, co 36letá žena, která se narodila bez dělohy, dostala od své 60leté kamarádky dělohu. Po celém světě se po transplantaci dělohy narodilo už osm dětí.

Na konferenci bylo také zdůrazněno, že je nedostatek povědomí o ochraně plodnosti u transsexuálních pacientů, přičemž bylo konstatováno, že velmi málo pacientů se změnou pohlaví dostane ošetření na uchování plodnosti před změnou pohlaví.

Nedávný průzkum u 20 transsexuálních mužů zjistil, že žádný z nich nebyl podroben získání vajíček a jejich zmrazení pro zachování plodnosti.

„Je důležité, aby transsexuální pacienti věděli, že ochrana jejich plodnosti je pro ně volbou. Z tohoto výzkumu je patrné, že na tom musíme lépe pracovat, aby širší veřejnost a ostatní lékaři vzdělávali o širší dostupnosti a klinické aplikaci ošetření na ochranu plodnosti,“ uvedl Christos Coutifaris, prezident ASRM.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*