Ve Velké Británii plánují speciální školu pro homosexuální a transsexuální žáky.

Ve Velké Británii plánují speciální školu pro homosexuální a transsexuální žáky.

Škola starající se pouze o lesbické, homosexuální, bisexuální a transsexuální (LGBT) mladé žáky by mohla být otevřena do třech let. Zastánci tvrdí, že poskytne bezpečné útočiště před diskriminací.

Škola bude sídlit v Manchesteru a bude nabízet 40 míst pro školní a 20 míst pro předškolní studenty, kteří také touží navštěvovat obyčejnou státní školu.

Podle zakladatelů školy byla potřeba otevřít instituci „o zachraňování životů“ a pomoci zranitelným mladým lidem, kteří by byli v obyčejné státní škole vystaveni riziku.

lesby wc

„Navzdory zákonům, které tvrdí, že ochraňují homosexuály od homofobního šikanování, pravdou je, že přinejmenším ve školách je šikanování stále neuvěřitelně běžné a kvůli němu se mladí lidé cítí být izolováni a odcizení, což často vede k záškoláctví a v nejhorších scénářích i k sebevraždě,“ uvedla Amelia Lee, strategická ředitelka pro LGBT North West denníku The Guardian.

„Nejedná se vytvoření malé, bezpečné enklávy mimo skutečný svět: pracujeme s 9000 běžnými žáky a 1000 učiteli ročně, abychom jim pomohli s vzděláváním o homosexualitě. Podpora, kterou bude tato nová škola poskytovat předškolním žákům, by mohla být i v běžné škole, pokud to budou chtít,“ dodala.

Vývoj školy přichází v době, kdy Oddělení pro společenství a místní samosprávu (DCLG) a Výbor města Manchester diskutují o tom, jak mohou poskytnout služby a podporu pro mladé LGBT lidi.

Minulé září spáchala v manchesterském parku 14-letá Elizabeth Lowe sebevraždu, protože se obávala před rodiči vyjít ven s pravdou o její sexuální orientaci.

„Máme vzdělávací systém, který je nastaven tak, aby 5 až 10% žáků neprošlo kvůli strachu nebo struktuře, nebo nedokážeracionálně  rozeznat a začlenit potřeby lidí bojujících se svými identitami. Můžeme buďto doufat, že každá škola bude pro všechny, nebo můžeme uznat, že tam ještě nejsme a tak, pro tuto chvíli, potřebujeme specializované školy,“ uvedla Lee.


I když bude škola fungovat jako obyčejná státní instituce, bude také zdůrazňovat osobní zručnosti a budování sebedůvěry. Škola bude součástí manchesterského centra Joyce Layland LGBT, které poskytuje podporu pro LGBT komunitu ve městě.

„Jsme si až příliš vědomi toho, jak některé školy nechávají svá LGBT a ptající se studenty tápat, a víme o vysoké úrovni pokusů o sebevraždu,“ uvedla. „Silně podporujeme toto úžasné a důležité dobrodružství,“ uvedla Sue Saunders, národní předsedkyně Schools Out UK.

Mluvčí Výboru města Manchester potvrdil, že proběhly jednání o otevření jednoúčelové školy, stejně jako o rozšíření služeb na pomoc mladým LGBT lidem.

“Jedna z jejich rozvojových ambicí je o tom, jak by mohli zpřístupnit dodatečnou vzdělávací podporu mladým LGBT lidem. Měli jsme s nimi o tom úvodní diskuzi, ale nejsme si vědomi, že by v současnosti existovaly plány na otevření LGBT školy ve městě,“ uvedl mluvčí.

 

zdroj : http://rt.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články