Ve Slovinsku se zformovaly občanské obranné síly k zastavení nelegální migrace, v ČR budou nezákonné

Ve Slovinsku se zformovaly občanské obranné síly k zastavení nelegální migrace, v ČR budou nezákonné

Občané v malém středoevropském státě Slovinsko vytvořili civilní obrannou sílu, která má zastavit nelegální migranty vstupující do jejich země z Chorvatska.

Balkánská trasa pro migranty směřující na sever z Turecka a Řecka do Německa je dobře známa. Díky maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi však byla klasická balkánská trasa, která začíná z Turecka nebo Řecka a poté prochází Srbskem a poté Maďarskem, zastavena.„Nahrazovací migrace,“ nyní vede hlavně před Bosnu, Chorvatsko, Srbsko a Rakousko. Toto je alternativní cesta, která byla zavedena pro nelegální migranty, aby se mohli dostat do západních a severoevropských sociálních států.

Vlastenečtí občané Slovinska se však spojili, aby zastavili neúprosný příliv nelegální migrace. Skupina dotčených občanů vytvořila odbor civilní obrany, který má pomoci slovinské armádě zachytit nelegální migranty, kteří se snaží projít zemí, informovala Euronews.    

„Myslím, že jediným řešením je poslat armádu na hranici, situace je nyní podobná tomu, jako kdybyste otevírali brány vězení a říkali, že pouštíte všechny vězně, kdo by tam zůstal?,“ řekl Blaz Zidar, člen nové obranné síly.

Velitel občanské skupiny Andrei Sisko uvedl: „Jaký je cíl? Cílem je vychovávat lidi a dobrovolníky k obraně své země podle potřeby a pomoci armádě a policii kontrolovat veřejný pořádek. V domě masivní migrace z afrických a asijských států, zejména muslimů, je důležité chránit naše hranice. Protože stát, který není schopen chránit své hranice, není suverénním státem“.

Nedávno při návštěvě jižní slovinské hranice s Chorvatskem, premiér Marjan Sarec oznámil, že jeho země posílí ochranu hranic proti nelegálním migrantům.

Naopak český ministr vnitra Jan Hamáček nedávno oznámil, že bude zaveden zákaz na formování takových skupin a členům těchto spolků bude hrozit pokuta 200 tisíc korun.

„Navrhovaný zákon by měl jednoznačně stanovit, že v Česku jsou různé nelegální paramilitární struktury, které by si mimo právní rámec činily nárok na nahrazování, zastupování či doplňování jejího bezpečnostního systému,“ sdělil pro Aktuálně.cz ministr vnitra Jan Hamáček. Podle něj by pak za účast v obdobném typu spolků mělo být možné udělit pokutu až 200 tisíc korun, a to od roku 2022.

 

(Foto: Euronews) 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Ve Slovinsku se zformovaly občanské obranné síly k zastavení nelegální migrace, v ČR budou nezákonné

  • Pokud někdo nelegálně a organizovaně překračuje cizí hranice, je lhostejné, zda jede na tanku nebo má „jen“ nůž. Je to napadení a tak by to mělo být posuzováno.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*