Ve Francii na Silvestra hořely stovky aut, více než 500 lidí bylo zatčeno

Ve Francii na Silvestra hořely stovky aut, více než 500 lidí bylo zatčeno

Silvestrovské oslavy ve Francii se ukázaly být nejen časem radosti, ale také zoufalým prokletím pro policisty a personál záchranné služby, kteří čelili masovým nepokojům po celé zemi.          

Počet vozidel zapálených během slavností, které se dostaly mimo kontrolu v Paříži i dalších francouzských městech, přesáhl 1000, informovalo francouzské ministerstvo vnitra, které řešilo silvestrovské oslavy. Počet žhářských útoků „mírně překročil“ loňská čísla, kdy bylo zapáleno 935 vozů, dodalo ministerstvo.

Nicméně, v loňském prohlášení ministerstvo ve skutečnosti uvedlo 650 spálených vozidel a ne 935 – což znamená, že nárůst může být mnohem vyšší. Policie informovala, že oba čísla byla nižší, než v důsledku podobné události v letech 2012 a 2013, kdy bylo spáleno 1193 a 1067 vozů.

V prohlášení se dále uvádí, že během slavností bylo zatčeno 510 lidí, což byl podle ministerstva„významný nárůst“ oproti loňským 454 zatčením. Počet osob obviněných z různých trestných činů se podle ministerstva rovněž zvýšil z 301 na 349.

Po zvážení všeho, ministerstvo uvedlo, že Nový rok byl oslaven „klidně“ a vše proběhlo „hladce“ a popsalo všechny incidenty jako „určitý počet běžných nepokojů“. Ve Francii se však takové „incidenty“ vyvinuly do nějakého druhu tradice.“

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Ve Francii na Silvestra hořely stovky aut, více než 500 lidí bylo zatčeno

  • Francouzi zastavali donedavna presvedceni, ze s multikulti zadny problem neni. Snad jim ted zacina dochazet, ze se asi mylili. U Francouzu to trva vzdy trochu dele, maji jine zajmy a ted i starosti existencni.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*