Ve druhém kole ukrajinských prezidentských voleb zvítězí Putin

Ve druhém kole ukrajinských prezidentských voleb zvítězí Putin

Zákonitosti nelze ošálit. Každá revoluce v určitém okamžiku požírá své děti.

Ta ukrajinská v podobě euromajdanu, která násilně přeměnila do té doby v podstatě s ohledem na dlouhou společnou historii a etnickou blízkost až totožnost přátelský proruský režim Ukrajiny v nebezpečnou válečnickou protiruskou polofašistickou zemi se musela vyčerpat. Majdan skončí a stejně tak skončí období, kdy Západ si z Ukrajinců udělal totální užitečné idioty.

Kdo byl rozumný, musel od první minuty povstání vědět, co přijde. Zapalování policistů, odstřelovači mohutně se ze stejného místa strefující se do demonstrantů i policistů, 5 mld. dolarů, které vláda USA vyčlenila na ukrajinskou akci, politici EU osobně podporující onu skvělou protiruskou revoluci. Země je rozvrácená, zcela zchudlá, občanská válka na Východě přináší další a další oběti. Ovšem Porošenko dál skvěle bohatnul.Petro Porošenko si postavil megalomanské volební heslo: „Já nebo Putin“

Nuže čas se mu zřejmě naplní. Zvítězí Putin.

Každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží.

Svého času si Ukrajinci díky totálnímu zmatení mysli už v prvém kole zvolili Petro Porošenka. To, co dnes je z Ukrajiny je jeho dílo a dílo jeho soukmenovců. A řekl bych, že ihned po volbách a nebo dokonce ještě při spočítávání hlasů by někde měl být připraveno soukromé letadlo, aby mohl uprchnout ze země. Vězení ho v ukrajinských podmínkách objektivně nemůže minout.

Průzkum, který nyní zveřejnila společnost Rating Sociological Group ve svém souhrnu dává odpověď že po prvním kole a tedy i jeho jasném výsledku ve prospěch V. Zelenského nastartovalo u obyvatelstva jednoznačný optimismus.

  • Podle výsledků ankety provedené společností Rating Sociological Group o výsledcích prvního týdne dubna 2019 se asi 30% dotázaných domnívá, že věci na Ukrajině jsou správným směrem, 55 % – opačný názor. Po prvním kole prezidentských voleb se pozitivní hodnocení směru rozvoje země téměř zdvojnásobilo. Situace v zemi je optimističtější o obyvatelích Západu a Centru země.
  • 83 % respondentů se domnívá, že země dnes potřebuje radikální změny. Pouze 6 % je přesvědčeno, že nechají všechno zůstat tak, jak je, ne horší a 7 % – aby se vrátili do minulosti . Mezi představiteli všech regionálních, věkových a volebních skupin dominují očekávání radikální změny.
  • 52 % respondentů očekává zlepšení situace v zemi v důsledku prezidentských voleb. Po prvním kole prezidentských voleb se pozitivní očekávání zvýšily o 1,5 krát. Navzdory tomu, 25 % nemá žádná očekávání na změnu a dalších 7 % očekává zhoršení. Více než ti, kteří věří v optimistický scénář povolebního vývoje, mezi obyvateli Jihu, mladšími respondenty a voliči V. Zelenským.
  • K otázce „Který z těchto kandidátů budete hlasovat ve druhém kole prezidentských voleb?“ Respondenti odpověděli takto: 51 % uvedlo, že budou hlasovat pro V. Zelenského, 21 % – pro P. Poroshenko. Další 18 % – není stanoveno, 10 % – nemají v úmyslu hlasovat. Mezi těmi, kteří chtějí hlasovat ve druhém kole: 61 % – pro V. Zelenského, 24 % – pro P. Porošenko. Dalších 15 % nebylo stanoveno. Mezi těmi, kteří mají v úmyslu hlasovat ve druhém kole a rozhodl výběr: 71 % – pro V. Zelenského, 29 % – pro P. Porošenko.
  • V. Zelensky před svým konkurentem ve všech věkových kategoriích . On je také vůdce mezi obyvateli východu, jihu a centra. Současně na Západě jsou pozice obou kandidátů téměř stejné.
  • 20 % respondentů se domnívá, že při volbě V. Zelenského hlasují více přímo za osobu a 66 % – tedy protestují proti současné situaci v zemi (50 % v únoru). Toto, mimochodem, je rozpoznáno Poroshenkovými voliči. Dokonce i mezi samotnými voliči V. Zelenského, asi 60 % jejich rozhodnutí vyjadřuje především protest proti současné situaci v zemi.

Často v posledních pěti letech člověk pochyboval o zdravém rozumu Ukrajinců. Ukazuje se ale že to byla vždy jen ta viditelná část. Ta mlčící většina nesouhlasila.

Průzkumy jsou jednou věcí a reálné volby druhou.

Ovšem vývoj k odvržení oněch posledních pěti let, vývoj, kterým pomyslně bude odvrženo, to, co se svým rozměrem, podobalo do značné míry spolupráci části Ukrajinců s nacistickým Německem zastavit nelze. Prostě zvítězí Putin, jak říkal Porošenko.

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*