Včera – dnes – a zítra

Včera – dnes – a zítra

pouta

Tehdy jsme měli Varšavskou smlouvu, dnes máme NATO. Tehdy jsme měli velkou armádu, která se připravovala permanentně k boji, ale bojovat nemusela. Dnes máme mrňavou armádu, která nedokáže sice ubránit ani okresní město, ale stále někde bojuje anebo pomáhá (i diktaturám) šířit násilím humanitu, svobodu, mír a demokracii, často proti vůli osvobozovaného. Tehdy jsme měli RVHP, dnes máme EU, MMF, SB, ECB…

 

Tehdy jsme měli totalitu, dnes máme parlamentní demokracii (prosím neplést s vládou lidu). Tehdy, kdo vyčníval z řady byl sledován, odposloucháván a byly mu čteny dopisy. Měl ztížené pracovní uplatnění, ovšem měl povinnost pracovat a prací si opatřit prostředky k obživě. Jinak byl souzen, vězněn a jinak perzekvován. Dnes jsou šmírováni úplně všichni, včetně demokratických politiků, dokonce se proslýchá že několikanásobně, tj. nejenom vlastními ale i cizími zpravodajci.  Je odposlouchávána, nahrávána a vyhodnocována veškerá mobilní, psaná komunikace a uchovávány data o pohybu po komunikacích. Připravuje se povinné zavedení občanek a pasů s biometrickými prvky, povinné osazení černých skříněk do automobilů, povinný bezhotovostní styk (aby nemohlo dojít k runům na banky)… Tehdy nám vládla diktatura proletariátu s vedoucí úlohou KSČM v Národní frontě, dnes máme diktaturu velkého kapitálu, zejména bankovního a oligarchů, kteří vlastní anebo si pronajímají a kupují politické strany, politiky a výsledky voleb a píší si sami zákony na míru. Tehdy – v padesátých letech – byly zinscenované politické procesy (v USA éra Mccarthismu), v budoucnosti hrozí v ČR  zavedení Patriot Act (přitom vlast jako taková je reálně ekonomicky i politicky vymázávána) s unášením lidí neznámo kam, mučením a likvidací bez soudu.

 

Tehdy se stály fronty na banány, rifle, trabanty, dnes se stojí fronty na práci a v blízké budoucnosti se pravděpodobně budou stát fronty na jídlo, na polévku, resp. na potravinové lístky.

 

Tehdy byla „rovnoměrně“ distribuována „bída“ a všichni museli povinně pracovat, jiný způsob obživy byl trestný, dnes je nesouměřitelně distribuováno bohatství. Ve společnosti je 1 % „suprelit žijících v nezměrném přebytku a jistotě za vodou“, nějakých 20 až 30 % setrvale se smrskávající střední vrstvy, nějakých 60 % lidí žijících „z ruky do huby“ a od výplaty k výplatě, v trvalé existenční nejistotě, s klesající životní úrovní propadající se při stálém zdražování a zpoplatňování základních životních  potřeb pod hranici průměrné životní úrovně v osmdesátých letech minulého století a cca 10 % nezaměstnaných s perspektivou exekuce a bezdomovectví.

 

Tehdy byla ekonomika soběstačná a nezadlužená, všechno patřilo národním subjektům (státu, družstvům a občanům), rozhodování s výjimkou širší ekonomické strategie probíhalo převážně na domácí půdě, dnes je ekonomika nesplatitelně zadlužena, velká část majetku, zejména strategických komodit (zdrojů, energie…), finančního systému a nosná odvětví ekonomiky jsou v cizích rukou, země je nesoběstačná a závislá na dovozech (potravinami počínaje), plně v područí (pod diktátem) cizích subjektů – soukromých, ale i organizací (EU, MMF, SB, ECB…)

 

Tehdy byla média v rukou komunistů, dnes jsou hlavní média v rukou antikomunistů a velkokapitálu. Cenzura a vymývání mozků zůstaly v hlavních (i „veřejnoprávních“) médiích zachovány a jsou prováděny mnohem sofistikovanějším způsobem. Tehdy vládla ideologie komunistů, dnes ideologie velkého kapitálu, (kapitálových kartelů) zejména ideologie tzv. neohraničené a všeřešící svobody.

 

Za studené politické, ekonomické a ideologické války šlo o konkurenční boj systémů. Jeden systém začínal již v té době v půjčeném blahobytu  žít na dluh a z otrocké práce v „nových“ koloniích a snažil se udolat druhý silně regulovaný a plánovaný systém umělým sražením cen surovin kartelovou dohodou ropných států, uzbrojením a sofistikovanou propagandou. To se mu povedlo. Nyní sám stojí v prohlubující se systémové krizi, kterou nedokáže nekonfliktně vyřešit a tak hrozí, že vytuneluje majetek států i méně majetných cca 99 % členů společnosti, kteří nedokáží využít sofistikovaných způsobů globálního rozprostranění svého „kapitálu“. Hrozí obdoba „měnové reformy“ a vyvlastnění majetku na kapitalistický způsob. A poté bída, která nezná mezí a znovuzavedení „nevolnictví“.

 

Vítězný systém je zralý na generální reformu.

zdroj : outsidermedia.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

NATO je mrtvé, jsme sami

NATO je mrtvé, jsme sami

Mám jednu výhodu. Nejsem politik. Reklama loading... Loading... Reklama Tweet Podobné článkyVojenský debakl USA a…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*