Vážená paní Merkelová, gratuluji k prvnímu miliónu…

Vážená paní Merkelová, gratuluji k prvnímu miliónu…

uprchlíků a mnoho úspěchů v dalších pětiletkách. Myslím, že pojem oscilátor je obecně znám. Sice bych ho již z hlavy nevyšlehl, ale princip je jasný. Je to kladná zpětná vazba, která 100% funguje i v uprchlickém problému

Pro řízení soustavy existuje tzv. regulační diagram a pokud je špatně spočítaný, soustava se rozkmitá, popřípadě havaruje. Krásně to vidíme třeba na kotli, kde je špatná regulace přívodního vzduchu, my kotel „naládujeme“ palivem a díky špatné regulaci se kotel přetopí.

Ten pak vydává příšerné zvuky a poskakuje nebo to alespoň tak vypadá. Ale v extrémních případech (špunt z ledu) se ale kotel může tak přetopit, že exploduje a s chutí nás zabije. To se opravdu stalo, když chalupář neměl v soustavě Fridex, unáhleně zatopil a pojistný ventil nefungoval.

Měl hezký pohřeb, ale doufejme, že v Německu to tak daleko nedojde. Že nedojde k přetopení toho uprchlického kotle tak, aby došlo k nějaké katastrofální explozi. Ovšem úkazy přetopení, které jsem já sám pozoroval na svém kotli na chalupě, jsou již v Německu zcela zřetelné.

uprchlicka krize

Jedinou odpomocí u kotle je přiškrtit vzduch a přestat přikládat palivo. Kotel se pak, po nějaké době zklidní a způsobně topí. To se ovšem o uprchlících vůbec říci nedá, z nich žádný užitek nebude.

To s čím se operuje je:

  1. Pracovní síly, které chybí. Žádná pracovní síla se, až na malé výjimky nedostavuje. Pokud by bylo potřeba více pracovních sil, postačí dát Ukrajincům pracovní víza, stejně kvůli tomu blbli na Majdanu.
  2. Zvýšení porodnosti. S tím už prosím jděte rovnou, jak je dnes módní říkat, do brusele. Jak dlouho trvalo než muslimské obyvatelstvo Kosova přečíslilo Křesťany a k čemu to vedlo. To chcete?

Frau Merkel, česky paní Merkelová, je bývalá funkcionářka FDJ (Freie Deutsche Jugend – obdoba našeho ČSM a SSM). A jako taková má v sobě zakořeněnou takovou tu socialistickou zarputilost: Pětiletý plán splníme, i kdyby čert na koze jezdil.

Ale plán čeho? Počtu běženců? Proboha. Plán by měl být, zajistit alespoň nějakou spravedlnost a ne tak, aby ten, kdo má více peněz a odvahy došel až do Německa a tam se přichytil jako klíště a ten, kdo je daleko potřebnější, zůstal trčet v uprchlickém táboru.

Nechci zastavit všechny utečence. Ale Německo, které si tuto kaši navařilo a jehož prohlášení o tom, že přijme všechny působilo jako kladná zpětná vazba oscilátoru a podněcovalo další a další uprchlíky, se o to musí postarat.

Postarat se o to, aby daleko před Schengenskou hranicí bylo dost přijímacích míst, kde by žadatelé o azyl byli vyfiltrováni a ti, u kterých je šance zůstat, dostali jakousi bumážku, jakýsi pas a zbytek, bez pasu a bumážky by byl prostě, i pod hrozbou zbraní, zastaven.

Jinak to prostě neuhrajeme. Nemůžeme se stát odkladištěm vyčůránků, kteří pod záminkou žádosti o azyl přijeli žít pohodlný život, o kterém se jim doma ani nesnilo. Ano, poskytněme azyl těm skutečným utečencům před válkou, i když to třeba jsou muslimové (většinou).

Ale zabraňme opakování toho (už se to chystá), co se stalo v letošním roce. Jinak Evropa již nebude tou Evropu, kterou jsme znali. A kdo tomu nevěří, tak tomu přispěji na cestu do některých západoevropských měst, aby se poučil.

 

 

Jiří Hermánek

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Vážená paní Merkelová, gratuluji k prvnímu miliónu…

  • Merklova pri jejim celkovem vzhledu je az nezdrave sebevedoma,to uz neni zarputilost angazovane svazacky z byvale NDR,to co predvadi v politice se rovna napoleonskemu komplexu. A to muze byt pro Evropu endgame! V Nemecku ji uz nemohou prijit na jmeno,ackoliv prolhana mainstreamova media tvrdi pravy opak. A presto ze je velice nemilovana, drzi se sveho zhoubneho planu na likvidaci Evropy, jak parazitalni stenice na tele sveho hostitele! Vzhedem k te skutecnosti,ze je drzitelkou Nemeckeko,tak i Izraelskeho pasu,zrejme doufa,ze az pretopeny evropsky kotel bouchne tak v klidu utece do jedne z techto zemi,kde za sve vlastizradne sluzby v klidu dozije.Ale muze se take stat,ze to ve shonu neocekavanych udalosti nebude ani stihat,vzdyt i takovy Napoleon dozil v ustavu pro choromyslne,tak proc by ona mela byt vyjimkou.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*