Vazby mezi environmentalismem a eugenikou „sahají hluboko“

Vazby mezi environmentalismem a eugenikou „sahají hluboko“

Historická analýza hnutí environmentalistů odhalila úzké vazby mezi radikální ekologií, kontrolou populace a eugenikou, což je dodnes patrné v „ekofašismu“.

„Ultra násilný kmen bílého nacionalismu zahrnuje také klimatologii,“ uvádí kanadský aktivista Cory Doctorow ve svém díle zkoumajícím rasistické kořeny moderního environmentalismu.„Několik nedávných bílých nacionalistických masových zabijáků se označilo za“ ekofašisty „, nebo do svých manifestů nasadilo ekofašistickou rétoriku,“ říká Doctorow, což by nemělo překvapit nikoho, kdo je obeznámen s tímto ekologickým hnutím.

Ekofašismus je „víra, že naše planeta má nosnou kapacitu, kterou lidé dnes žijící již překonali a že musíme přijmout depopulaci ve formě hromadného vyhlazování miliard lidí, abychom snížili naši populaci na udržitelnou úroveň,“ vysvětluje Doctorow. „Což vysvětluje jeho historickou alianci s eugenikou i kontrolou populace“.

Zatímco Doctorow plně věří populárním myšlenkám týkajícím se změny klimatu, trvá na tom, že temná stránka environmentálního hnutí musí být uznána, přinejmenším kvůli čestnosti.

„Ekofašismus je forma nihilismu, která tvrdí, že je snadnější zavraždit polovinu lidí na Zemi, než reformovat naše průmyslové praktiky, aby byla naše populace udržitelná,“ říká, což je pozice ztělesněné marvelským darebákem Thanosem v Avengers: Válka nekonečna (Josh Brolin), film z roku 2018, a Richmond Valentine (Samuel L. Jackson) v temné komedii Kingsmen: The Secret Service z roku 2014.

„Pastoralistické a ekologické myšlení vždy neslo napětí bílé nadvlády,“ píše Doctorow a „spojení mezi eugenikou a environmentalismem sahá hluboko.“

„Jedním z otců ekofašistického myšlení je Madison Grantová, která spolupracovala s Teddy Rooseveltem na vytvoření amerického systému národních parků a také na zavedení požadavku na bělošský původ pro budoucí americké imigranty,“ píše.

„Toto vlákno myšlení – že je příliš mnoho lidí a ti se špatně chovají – pokračuje vpřed s environmentálním hnutím, s postavami, jako je John Tanton,“ říká Doctorow, který zahájil svou kariéru místního úředníka Klubu Sierra a poté se stal „ideologickým otcem ekofašistického hnutí“.

Protože hnutí environmentalistů stále zesiluje svou rétoriku, aby vyděsilo lidstvo, aby jednalo proti tomu, co považuje za „klimatickou krizi“ nebo „environmentální kolaps“, zdá se nepochybné, že značné množství skutečných věřících se uchýlí k násilí, aby odvrátilo údajnou apokalypsu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*