Vatikánská akademie zveřejnila fotografii Panny Marie, která drží černého Ježíše

Vatikánská akademie zveřejnila fotografii Panny Marie, která drží černého Ježíše

Papežská akademie života zveřejnila na Twitteru upravenou verzi Michelangelovy sochy Pietà, na které bylo černé tělo Ježíše Krista.

Papežská akademie v čele s arcibiskupem Vincenzem Pagliou ve svém příspěvku nazvala fotografii „Obraz, který stojí za řeč.“

V článku nazvaném „Papežská akademie pro život dělá silné protirasistické prohlášení s„ Black Lives Matter “Pietà,“ ocenila dílo katolická tisková agentura Novenanews.com a spojila jej přímo s hnutím Black Lives Matter.Několik katolických prelátů však BLM tolik nepodporovalo, včetně jihoafrického kardinála Wilfrida Foxe Napiera, který hnutí obvinil ze zrady černé komunity.

Black Lives Matter se „zavázalo k demontáži samotných hodnot, struktury a institucí“ ústředních pro zdravou společnost, prohlásil letos v červenci kardinál Napier.

Poslání Black Lives Matter „naznačuje, že hnutí je uneseno zájmy a stranami zavázanými k demontáži samotných hodnot, struktury a institucí, které po staletí podléhaly nejlepším civilizacím a kulturám!“ napsal kardinál na Twitteru.

Napier se ve své kritice přidal k rostoucí skupině křesťanských a černošských vůdců, kteří odsoudili BLM za odmítnutí kmenové rodiny a za úplné přijetí LGBT agendy, včetně vyloučení „heteronormativity“ a prosazování „divné kultury“.

Při hodnocení problémů BLM kardinál poznamenal, že pokud by se BLM skutečně zajímalo o hodnotu černých životů, odsoudilo by potratový průmysl a jeho nepřiměřený negativní dopad na černé životy.

„Další zásadní zkouškou autenticity hnutí Black Lives Matter bude jeho postoj vůči plánovanému rodičovství a potratovému průmyslu!“ poznamenal kardinál v samostatném příspěvku na Twitteru.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Vatikánská akademie zveřejnila fotografii Panny Marie, která drží černého Ježíše

  • · Edit

    Mons. Paglia je sporná osoba v kurii, a ne jen on sám.
    Ano, únik od zdravé Tradice a Víry lze nazvat bláznovstvím.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*