Vánoční bonus: Lídři EU poprvé dostanou měsíčně více než 20 000 eur

Vánoční bonus: Lídři EU poprvé dostanou měsíčně více než 20 000 eur

Nejvyšší státní úředníci Evropské unie nyní získají měsíčně mzdu přesahující 20 000 eur, což je přibližně o 400 eur více, včetně příspěvků.Jak vyplývá z údajů německého deníku Bild, platy a důchody byly zpětně zvýšeny od 1. července 2018 a právě včas na Vánoce.

Náklady na zvyšování mzdových základů znamenají, že předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker nyní získá zhruba 32 700 eur měsíčně, což je o 550 eur více, než dosud měl. Evropská unie uvedla, že tento nárůst o 1,5% představuje zvýšené náklady na živobytí, což odpovídá částce 6 600 eur ročně.

Využívajíc životní náklady v Belgii a Lucembursku, jakož i byrokratů v ostatních zemích EU jako příručku, statistická agentura EU počítá roční nárůst platů pro komisaře EU.

Představitelé EU platí nižší evropské daně z příjmů, než jsou vyšší sazby daně z příjmů v Belgii a Lucembursku.

Mluvčí Evropské komise uvedl:

„Vzhledem k roční míře inflace ve výši 2,1% v Bruselu a Lucembursku, kde pracuje více než 80% představitelů EU, nominální zvýšení o 1,5% ve skutečnosti povede k efektivnímu snížení platů, vzhledem ke kupní sile nižší o 0,6%.“

Mluvčí dodal: „Proto ve skutečnosti k žádnému zvýšení letos nedojde.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Vánoční bonus: Lídři EU poprvé dostanou měsíčně více než 20 000 eur

  • I to se počítá do čerpání členských států. Platíme si zbytečné úředníky, aby nám nařizovali financovat zbytečně předražené projekty. Peníze, které odvádíme do rozpočtu EU jdou „zpátky“ na nesmysly – předražené dálnice, které se nikdy neopraví apod. Peníze jdou na zbytečné „neziskovky“, které nikomu kromě jejich majitelů neprospívají. Utrácíme peníze za implementaci euronesmyslů jako je GDPR, které nám nařídili proto, že nadnárodní firmy kradou data v milionových objemech. Je to blázinec, který se musí zhroutit. Není udržitelné, abychom nechávali naše lidi pod mostem a přivandrovalcům darovali luxus.
    EU je nástroj k potírání přirozeného rozvoje členských států. Jde o to, udržet tok peněz ve prospěch byrokratů.
    Pro ty, kteří si myslí, že bez EU by to nešlo připomínám staré heslo „Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak“. Tehdy si byrokraté také mysleli, že bez Sovětského svazu bychom zanikli. Sovětský svaz jsme nahradili Evropskou unií, Moskvu Bruselem, Varšavskou smlouvu agresivním paktem NATO, ale způsob myšlení zůstal.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*