Válka proti teroru je čirý populismus

Válka proti teroru je čirý populismus

V podstatě slouží západním politikům jen k zakrývání chyb, kterých se dopustili při snaze ovládnout jiné. Míním tím pochopitelně představitele velmocí, či spíše ty, kteří po moci nad světem touží.  

Není na škodu si připomenout jednoho nositele Nobelovy ceny míru. Jistého Jásira Arafata, vynálezce politického teroru. Byl to právě on, kdo tímto způsobem boje o moc dosáhnul patřičné světové  pozornosti. Směl pak chodit po červených kobercích, stál ve výslunní mediálního zájmu. Miliardy dolarů proudily na jeho privátní konto. Milióny daňových poplatníků v Evropě se na tom podílely, aniž by o tom věděly.

michal kotyk baner

Proč to všechno? Byl prý bojovníkem za svobodu palestinského lidu. Aha? Divné, že? Jak se dnes dědicům této politiky vede víme všichni. To, že Palestinci jsou obětí „velké“ politiky si pochopitelně nechceme přiznat. Na jejich osudu nemá zájem nikdo. Jde totiž jen o existenci Izraele, která není všem o chuti. Hlavně arabskému světu. Takže, pakliže není možno bojovat přímo, slouží Palestinci jako celkem „levná“ náhrada.

valka proti teroru

Ostatně to platí i pro stále existující evropský antisemitismus. Oficiálně nemá nikdo nic proti Židům, ale plně podporuje Palestince v jejich boji proti „okupaci“. Je to jednoduché, politicky „korektní“, ale hlavně to perfektně to funguje. A právě tento přiklad je dobré mít před očima, když se podíváme na dnešní „boj proti teroru“, který se nám snaží evropští politici vnutit.

Proti teroru se totiž nedá bojovat, teroru je možno se jen bránit. Při politické analýze dnešní situace je dobré používat klasických kriminalistických metod. Tedy: Kdo má z teroru prospěch? Mnozí. Tak třeba arabský svět. Nesmyslný a naivní boj západní civilizace proti Islámu jen utužuje moc v zemích, kde je toto náboženství základem společnosti.

Mnohem zajímavější je však pohled na světové burzy, kdy je možno pomocí teroru vydělat miliardy. Kurzy akcií jsou citlivé na každou explozi terorismu. Není mi známo, že by arabské země finančně strádaly a je i dost informací o tom, že jsou to právě peníze z arabských zemí, které slouží k podpoře islámského státu. Není pro ně také nezajímavé, že jak z politického tak hospodářského hlediska dochází k  destabilizaci v Evropě a jejímu silnému finančnímu zatížení.

Ale abych nesváděl vše jen na arabský svět. Velká část amerického hospodářství si ve všech těch válkách proti teroru připisovala a připisuje značné zisky. A to hlavně pokud se jedná o dlouhotrvající a „prohrané“ války. Je to tržní hospodářství v ryzím slova smyslu, zisk je cílem a morální hodnoty hrají podřadnou roli.

A pak tu máme i Rusko. Bývala velmoc, která jí zase chce být. To se pochopitelně jak Evropě, tak Americe nelíbí. Je to prostě nekalá konkurence, kterou je nutno od rouškou prosazování demokracie oslabovat a diskreditovat. Vzpírá se totiž „globalizaci“, kde mocenská pravidla určují západní mocnosti. Co je a co není teror si prý vysvětluje po svém.

Jinak řečeno, boj o rozdělení moci nad světem je v plném proudu. Kdysi se to vše vyřizovalo skutečnou válkou, dnes máme jiné mechanismy. Je to převážně expanze kapitálu, která však vyžaduje politických změn v cílových zemích. Musí zde existovat vlády, které této invazi, často pod rouškou šíření svobody, otevřou náruč. Dělat si iluze, že k takovým „úpravám“ dochází demokratickou cestou, je skutečně naivní nevědomost. Všechny prostředky jsou povoleny. Mnohdy i určitá forma teroru, kterou může  být i boj za „svobodu“.

Teď tu však máme problém. Teror se obrací i proti těm, kteří ho kdysi tajně podporovali. Ohrožuje i je samé. Poněkud se osamostatnil a vymkl kontrole. Najít jedince, kteří mají touhu zabíjet druhé, není nijak náročné. Nebezpečí však tkví v tom, že jsou to poněkud nebezpečné charaktery. Hlavně pak jejich vůdci. Inklinují k moci. A pocit rozsévat strach, který ovládá milióny, je fascinuje. Brzy se mohou přesvědčit o tom, že rozhodují o životech lidí jak v Evropě, tak i v Americe. A nejen to. Dokáží si také, že i všemocní prezidenti se chovají přesně podle jejich představ. Tedy, že se verbálně a v populistické formě podřizují emocionálním požadavků občanů.

Takže tu máme velké proklamace o společném boji proti teroru. Jistě správná myšlenka, ale její realizace je trochu problematická. S protivníků v boji o světovou nadvládu by se měli stát spojenci. Měli by stát bok po boku a prosazovat společný ideál. To zvládnou s pomocí médií stěží navenek. Vnitřně je to hryže. S poněkud strnulým úsměvem si podávají ruce pokud je svět pomocí kamer sleduje. Vědí však dobře, že jsou zapleteni do pavučin mocenských struktur, které jim pomohly být tím čím jsou a že není úniku.

Ano, bylo by více jak potřebné, aby se mocní našeho světa domluvili a společně jednali. Nejsem však přesvědčen o tom, že to zvládnou ke všeobecnému prospěchu. Budou hledat kompromisy, které nenaruší stávající vládnoucí struktury. Právě ty, které tu i onde s pomocí „teroru“ chrání své postavení. To přinese jen určité omezení teroristických útoků. Bude uděláno vše pro zvýšení pocitu bezpečnosti mezi občany.

Skutečný boj proti teroru může totiž nastat jen tehdy, když naši politici položí otevřeně karty na stůl. Ale pokud by to udělali, nejsem si také jist, že to budeme akceptovat. Že budeme ochotni přehodnotit pojmy jako je demokracie, humanismus a svoboda.  Že budeme ochotni si přiznat, že se mnohdy jedná o sny, které nám slouží k naivní představě, že žijeme ve světě, který je lepší, než skutečně je. Že žijeme ve světě, kde se bojuje o moc nad druhými. A to všemi prostředky.

 

 

Michal Kotyk

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Válka proti teroru je čirý populismus

  • Cituji jednoho z představitelů iluminátů Alberta Pikeho :
    „Třetí světová válka musí být podnícena využitím rozdílů způsobených AGENTY Iluminátů mezi politickými sionisty a vůdci islámského světa. Válku bude nutné vést tak, aby se Islám (muslimský arabský svět) a politický sionismus VZÁJEMNĚ ZNIČILY. ……….
    Přesně tak. O to přesně v tomto konfliktu jde. Pokud si vzpomenete na taktiku Britů v Indii rozděl a panuj. Víte oč jde. USA-Ilumináti např. kdysi podporovali Irák a Írán proti sobě. Nepřipomíná vám to nějakou taktiku?
    Přesně tak. Je to rotschildovská taktika. Podpora a financování obou stran konfliktu, které se nakonec navzájem zničí a profit s toho mají jedině oni, můžou si tam zavést svůj vlastní pořádek. A o tom je i izraelsko-pakestinský konflikt. Problémem nejsou Židé, ale synové Belialu , kteří neslouží Židům a Izraeli, ale Luciferovi. Naopak, Ilumináti chorobně a strašlivě nenávidí Židy. Synové Belialu nikdy Židům neodpustili jejich boj s babylonským okultismem v minulosti. Zkrátka Ilumináti nemůžou Židům přijít na jméno. I když si hrají na potlačovatele antisemitismu, sami jsou největší antisemité.

  • Někteří lidé furt nechtějí pochopit, že izraelsko-palestinský konflikt není o „zlých“ Židech a „ubohých hodných“ Arabech a naopak. Řada lidí tento konflikt bohužel vidí černobíle, což je např. případ tohoto článku a samozřejmě článků, které jsou naopak antiizraelské a někdy přímo antisemitské. Obě strany, jak izraelský stát, tak i muslimská hnutí jako např. Hamás či Hizballáh, mají krev na rukou. Žádná ze stran konfliktu není bez viny. Jde ale o něco jiného. Není vám, židobijci, co nadáváte na židovský národ a Izrael, divné např. že sice Izrael je podporován z USA, ale na druhou stranu proti němu vydáváno stovky rezolucí od RB OSN, která je prolezlá agenty USA-iluminátů, nebo jsou palestinská muslimská hnutí podporována multikulti EU, taky útvar řízený USA-ilumináty , či je napádán „lidskoprávními“ hnutími jako např. Amnesty International, které vydávají někdy lživé obvinění proti Izraeli (samozřejmě že i izraelská vláda se dopustila zvěrstev též, stejně jako Palestinci), či že vrah Jásir Arafat dostal Nobelovu cenu míru? Je směšné tvrdit, že tohle všechno je důsledek toho, že svět se vzbouřil proti politice „zlého“ Izraele. Bez souhlasu a nařízení USA-iluminátů by nebyla vydána žádná rezoluce proti Izraeli a odpor Palestinců a muslimů by byl dávno zlomen, kdyby nezasáhli USA-ilumináti. Ty rezoluce a všechno toto vyjmenované je záměrem USA-iluminátů. USA-ilumináti mají s Izraelem své vlastní plány. A závěr tohoto plánu není pro Izrael šťastným konec .

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*