Valenta může děkovat Kalouskovi. Synot s rekordním ziskem

Valenta může děkovat Kalouskovi. Synot s rekordním ziskem

automaty

Majitel skupiny Synot Ivo Valenta si může mnout ruce. Podle zpráv ze serveru Týden.cz si totiž v minulém roce oproti předchozímu polepšil a jeho zisk činil okolo 828 milionů korun.Je smutné, jak tato Valentova chlouba kontrastuje s výzkumem Národního monitorovacího střediska, které ve své  zářijové studii odhalilo, že 42 tisíc Čechů trpí skutečnou závislostí na hazardních hrách a 350 tisíc lidí se s tímto nebezpečným jevem potýká pravidelně. Nebo že 60% trestné činnosti je pácháno v souvislosti s hazardem!

V Česku patří skupina Synot k největším distributorům loterijních zařízení, výherních automatů a videoloterijních terminálů (VLT).  I když Nejvyšší soud dal na jaře obcím pravomoc se těchto přístrojů zbavit, může se správní řízení táhnout roky. Sám Miroslav Kalousek předložil na těsně před rozpuštěním Sněmovny novelu, která umožňovala stáhnout nelegální automaty do konce roku 2013, ale nakonec ani pro svou novelu nehlasoval a zdržel se. Proč? Protože každý den navíc se počítá a přináší miliony.

Hazard a gamblerství je zásadní společenský problém. Není možné nadále tolerovat, aby lidé prohrávali v automatech sociální dávky. Boj s hazardem patří mezi jednu z priorit Hnutí Úsvit, které Chce zásadně omezit jeho dostupnost, zejména v sociálně vyloučených oblastech.

zdroj : vitbarta.cz

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*