Válečný štváč John McCain plánuje svůj vlastní pohřeb, Trumpa nechce u obřadu

Válečný štváč John McCain plánuje svůj vlastní pohřeb, Trumpa nechce u obřadu

Senátor John McCain pravděpodobně umírá, ale nezažívá to teplé měkké kamarádství, které by člověk mohl očekávat. Senátor bojuje s rakovinou mozku a v této době je léčba agresivní a rakovina samozřejmě oslabuje. Nicméně, lidé, kteří jsou senátorovi blízcí, řekli Bílému domu, že nechce, aby se Donald Trump účastnil jeho pohřbu,a požádal, aby tam byl místo něj viceprezident Mike Pence.

Bílý dům na to zatím nijak nereagoval.Senátor a prezident Trump mají mezi sebou obtížné vztahy, zvláště poté, Donald Trump učinil během své prezidentské kampaně komentář, že John McCain byl považován za válečného hrdinu pouze proto, že byl zajat během vietnamské války, ale Trump dále řekl, že upřednostňuje vojenské postavy, které nebyly nepřáteli zajaty.

Trump senátora také kritizoval za jeho hlasování „ne“, které odsoudilo ke zkáze důležité zrušení zákona Obamacare v Senátu, a to bezprostředně poté, co poděkoval senátorovi za to, že přišel do Washingtonu, aby hlasoval o návrhu zákona, i přes jeho zdravotní problémy.

Pro McCaina je Trump přesný opak ideálního státníka. Ve své knize McCain píše:

„Zdá se, že ho nezajímá morální charakter světových vůdců a jejich režimů,“ píše o prezidentovi. „Zdá se, že vzezření tvrdosti nebo reality show tvrdosti vypadá pro věc více, než kterékoli naše hodnoty. „Pochlebování zajišťuje jeho přátelství, kritika jeho nepřátelství.“

McCain byl zatracován mnohými napříč politickými spektry. Některé kritiky pocházely z jeho tendencí vypadat, že si čas od času zjevně hrál na liberální ideály a byl obvyklým válečným jestřábem v této skupině amerických politiků, kteří vždy upřednostňovali vojenskou akci.

McCain byl určitě velmi kontroverzní a pokračuje ve vyvolávání sporů až do svého samotného konce.

 

(John McCain Foto: PressTV)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*