Vakcinační pasy povedou k algoritmické diskriminaci, varuje ředitel firmy na ochranu osobních údajů

Vakcinační pasy povedou k algoritmické diskriminaci, varuje ředitel firmy na ochranu osobních údajů

Generální ředitel americké firmy pro ochranu osobních údajů prohlásil, že nebude možné, aby vlády při zavádění vakcinačních pasů proti koronaviru uchovávaly osobní zdravotní údaje v soukromí a že by takový systém mohl vést k „algoritmické diskriminaci“.

Rob Shavell, spoluzakladatel a generální ředitel internetové společnosti na ochranu soukromí Abine, která provozuje službu na čištění dat DeleteMe, v rozhovoru pro Breitbart London řekl, že není správné, aby vedoucí představitelé, jako je předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, vydávali „paušální prohlášení“, že vakcinační pasy budou „respektovat ochranu dat, bezpečnost [a] soukromí“.

„Vlády znovu a znovu tvrdí, že poskytují datovou službu svým občanům a uvádí, že bude chráněna, ale vidíme, že tyto informace končí v datových profilech dostupných při vyhledávání na Googlu,“ řekl.

„Systémy, které máme, jsou příliš komplikované, a jakmile se data digitalizují a zkopírují do databáze země, do které cestujete, s vlastním souborem protokolů o ochraně osobních údajů, díváte se na rozšiřující se vesmír“ dat, který nelze udržet v bezpečí, vysvětlil výkonný ředitel DeleteMe.Ať už se jedná o Digital Green Pass Evropské unie, Common Pass Světového ekonomického fóra nebo soukromé projekty leteckých společností, pan Shavel prohlásil, že všechny budou náchylné k úniku dat, neboť základy ukládání dat do více databází působí „jako gravitace a fyzika“ ve své schopnosti být šířeny.

Panu Shavelovi dělá velké starosti systém vakcinačních pasů, protože bude využíván k algoritmické diskriminaci skupin lidí, čímž vznikne svět, v němž se „rozhoduje bez našeho vědomí jen proto, že bylo snadné třídit nás tak pozdě po očkování, brzy po očkování, nevakcinované… všechny tyto informace se snadno srovnávají a třídí.“

Uvedl, že i když vláda prohlásí, že tyto informace nebudou osobně identifikovatelné, jakmile začnete třídit místo a chování – jako lidé v „malém městě v severní Británii“, kteří se nenechali očkovat –, začne být algoritmická diskriminace snazší.

Shavel řekl, že nakonec se všechna tato data shromáždí do „centralizovaného profilu o vás, který bude doslova dostupný každému, kdo chce utratit pět nebo deset dolarů za jeho stažení“.

Uvedl, že algoritmická diskriminace může sahat od zaměstnavatelů odmítajících přijmout budoucí zaměstnance, přes pojišťovatele odmítající služby až po určité skupiny, které jsou upřednostňovány pro ekonomické příležitosti.

„Zjistili jsme, že čím dál víc dat, která jsou údajně určena pro jednu konkrétní oblast, dokonce i ve vládě, prosakuje do profilů zprostředkovatelů dat, protože je kupují, seškrabávají a vymýšlejí, jak je korelovat. Čím víc dat o nás napíšou do profilu, tím cennější je pro ně prodat je,“ vysvětlil.

Prostřednictvím tohoto sběru dat a analýzy varoval, že Západ v podstatě vytváří „záludnou kapitalistickou“ verzi čínského systému sociálních úvěrů – i když s menším porušováním lidských práv.

Aby zmírnil pravděpodobnost, že vakcinační pasy povedou k algoritmické diskriminaci, vyzval vlády, aby se zabývaly nedigitálními řešeními, a navrhl používání samolepek na pasech poskytovaných poskytovatelem zdravotní péče na jednu cestu do zahraničí.

Šavell řekl, že pro ekonomické oživení sice mohou být vakcinační pasy nezbytné, ale vlády by se měly zabývat „věcmi, které jsou nízkotechnické a nejsou replikovány v šíleném množství databází, které nás všechny až do konce věků ohrožují“. Poznamenal, že návrhy britských úředníků, že by se v supermarketech mohly používat vakcinační pasy, jsou „symbolem toho, jak tyto věci fungují, je to jako syndrom vařené žáby“.

Pan Shavell řekl, že zpočátku budou vlády tvrdit, že očkovací pasy budou používány pouze ve specifických případech použití pro národní bezpečnost, jako je letecká doprava, nicméně budou pomalu rozšiřovat svůj záběr do toho, co nazval „povinnými možnostmi“ s „líbivým jazykem“, což povede k tomu, že lidé budou nuceni nosit u sebe doklad o očkování pro každodenní věci.

Ministr vakcín Nadhim Zahawi i ministr vlády Michael Gove již dříve popřeli, že by britská vláda zavedla v tuzemsku systém vakcinačních pasů, nicméně vláda Borise Johnsona údajně financuje nejméně osm samostatných projektů na rozvoj digitálních systémů zdravotních průkazů.

Koncem února předseda vlády prohlásil, že pan Gove bude řídit projekt na vytvoření certifikátu Covid Status, o němž naznačil, že by mohl být vyžadován k návštěvě veřejných míst, jako jsou divadla, nebo dokonce k návštěvě hospody. Došlo k tomu jen několik měsíců poté, co osobně v přímém přenosu celostátní televize kategoricky popřel, že by takový systém byl plánován.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Komentář “Vakcinační pasy povedou k algoritmické diskriminaci, varuje ředitel firmy na ochranu osobních údajů

  • Svědkové Covidovi šíří víru za každou cenu a velmi agresivně. Kromě těch, kteří ví co dělají pro zisky a moc, jsou tu ti, kteří si nechali Covid nastrčit do hlav a nyní chodí „dům od domu“ a vnucují ho do hlav těm ostatním. Tito svědkové covidovi jsou nebezpečnější, protože pro svou víru jsou ochotni akceptovat absolutní ztrátu svobody a soudnosti.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*