Václav Klaus: Postoj Merkelové k uprchlíkům je „naivní a iracionální“

Václav Klaus: Postoj Merkelové k uprchlíkům je „naivní a iracionální“

Německá kancléřka Angela Merkelová se chová naivně a iracionálně tím, že do země pozývá stále více uprchlíků, řekl bývalý český prezident Václav Klaus v rozhovoru s Worlds Apart.

Sociální soudržnost je zásadní pro každou zemi, aby mohla „normálně fungovat“ a migrace sociální soudržnost v Evropě zabíjí, řekl Klaus hostitelce programu Worlds Apart, Oksaně Bojkové.

„Zcela nesouhlasím s madam Merkelovou; s jejími uvítacími gesty, že může přijít více a více migrantů. Je to naivní a zcela iracionální,“ zdůraznil Klaus.

 Václav Klaus Foto: Wikipedia.com
Václav Klaus Foto: Wikipedia.com

Bývalý český prezident uvedl, že stovky tisíc uprchlíků ze Sýrie, Iráku a Afghánistánu, kteří se v posledních měsících valí do EU není spontánní krize.

„Ty masivní pohyby lidí jsou nějakým způsobem organizovány, jsou něčím motivovány,“ uvedl Klaus.

74letý politický veterán odsoudil tento druh „kolektivní migrace“ a označil ji za „naprosto špatnou.“

Klaus přirovnal uprchlíky valící se do EU k „prvním přistěhovalcům do USA před 500 lety, kdy byla zcela zlikvidována původní populace.“

Nicméně, uznal, že sólová migrace „má mnoho pozitivních aspektů v dějinách lidstva,“ a zdůraznil, že „žádný rozumný člověk nemůže tuto možnost popřít.“

Bývalý český vůdce uvedl, že to není Evropa, ale USA, kdo by měl být zodpovědný za uprchlickou krizi.

„To, co vytvořilo aktuální problém, byla v mnoha ohledech politika Spojených států v posledních dvou desetiletích s jejich prosazování takzvané barevné revoluce nebo vedení válek v zemích, jako je Afghánistán, Irák a Sýrie,“ uvedl bývalý prezident.

Klaus opět kritizoval EU, tím, že uvedl, že blok je daleko od toho, aby se stal životaschopnou geopolitickou entitou, jako jsou USA.

„Podle Klause, Evropa „udělala před 25 lety tragickou chybu tím, že se transformovala z ES (Evropské společenství, konglomerát národů) na EU (Evropskou unii) ve snaze zbavit se národních států a zemí.“

„Takže, nyní žijeme více či méně v nadnárodní atmosféře, kde se rozhoduje někde v Bruselu, a ne v Praze nebo na některých jiných místech v Evropě,“ dodal bývalý prezident.

Klaus věří, že reformy nepomohou vyřešit problémy EU, ale že blok potřebuje „radikální a zásadní změnu.“

Nicméně, Klaus zdůraznil, že taková transformace by měla vypadat jako sametová revoluce, která v roce 1989 umožnila Československu rozloučit se se Sověty klidným a zákonným způsobem.

Bývalý politik se také dotkl ukrajinské otázky, řka, že jsou to pouze Ukrajinci, kteří mohou nalézt řešení krize.

„Neexistuje žádný způsob, který by mohl být uložen zemi a lidu, jako rádoby ideální řešení připravené Washingtonem, Pekingem, Moskvou, nebo Bruselem,“ uvedl Klaus, s tím, že by občané západní a východní části Ukrajiny měli „začít vážně jednat“.

V roce 1993, hrál Klaus klíčovou roli při rozdělení Československa na dvě země- Českou republiku a Slovensko.

Bývalý prezident zdůraznil, že by nikdy nenavrhoval totéž pro Ukrajinu, ale dodal, že rozdělení země není vždy špatná věc, protože vztahy mezi Čechy a Slováky jsou v současné době lepší, než když žili ve společné zemi.

 

 

RT/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Václav Klaus: Postoj Merkelové k uprchlíkům je „naivní a iracionální“

  • Od EHS k současné EU uběhla dlouhá doba a proměna je dramatická. Současná EU je ve stejném stavu, jako RVHP v roce 1989. EU je nereformovatelná a musí se rozpadnout. Buď sama sebe zlikviduje díky byrokracii nebo se rozpadne postupně odchodem jednotlivých zemí, ve kterých mají lidé zbytky zdravého rozumu. Současní mocní chápou EU jako nástroj k ovládání ostatních. Hitlerův sen se začíná naplňovat bez použití zbraní. Jedinými „zbraněmi“ jsou peníze, nátlak, ,propaganda …. Otevřeme oči a omezme moc byrokratů z Bruselu nad našimi životy.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*