Václav Klaus mladší je fenomén, který je schopen do dvou let získat 20 procent hlasů

Václav Klaus mladší je fenomén, který je schopen do dvou let získat 20 procent hlasů

Zatímco Slovensko bude zažívat orgie západního hodnotového liberalismu v podobě jakéhosi ženského Kisky jménem tuším Čaputová, ve stejný den učinila ODS krok možná pozitivní pro celou zemi a propustila ze svých tenat v Česku nepochybně největšího bořitele floskulí, prázdných omýlaných frází a ideologických lží v podobě Václava Klause mladšího…

Petru Fialovi nejnadutějšímu českému politologovi, předsedovi dnes již druhé opoziční strany, je třeba za tento krok poděkovat.

Svět i Evropa jsou v pohybu a nové, jiné se dere do popředí a smetává to co nás ubíjí. A tak v USA zvítězil Trump se svou nepochybně originální, byť leckdy neoimperialistickou tézí America first, která boří vše, co je jí v cestě, ale bohužel, nic nového a přátelského zatím nepřinesla. Evropa zažívá odklon od globalismu a v různých modifikacích, dnes překvapivě už i ústy nové předsedkyně CDU/CSU odmítá naivistické a překonané koncepce centralizovaného evropského superstátu. Světlonoš těchto změn Emanuel Macron Macron je kritizován nejen vlasteneckými a protiemigračními stranami v Itálii, Maďarsku, Polsku, ale i často z hlediska jeho představ o evropské centralizované Evropě hlasy racionálních severských států tzv. hanzy.Česko, nesporně udělalo rovněž krok odtrhnout se od jednostranně zvažované minulosti a z hlediska sociálněekonomické koncepce přišel neideologický podnikatel Babiš a docela poctivě se snaží o hledání vyváženého vztahu mezi kapitálem a prací stejně jako o nápravu zanedbané sociální situace přehlížených vrstev obyčejných lidí. Za to si rozhodně zaslouží respekt a konec konců mu to lidi dávají najevo absolutně nepřekonatelným trvalým zdrojem podpory kolem 30 %. Ne že by tato procenta nebyla u nás známá. Zažívala je pravicová ODS i svého času řekněme levicová ČSSD. Ale vždy to bylo na časový úsek zpravidla kulminovaný kolem voleb, Babišovo hnutí má těch 30 % téměř trvale.

Ovšem nejenom ekonomikou živ je člověk.

Po třiceti letech od listopadu 1989 lidé také potřebují svobodu nazývat věci, tak jak je cítí a ne jak je jim manipulativně vnucováno.

S výjimkou otázky migrantů, kterou Andrej Babiš pojal jasně a nekompromisně, na všechny další zahraničněpolitické otázky, na náš vztah k USA, k NATO, k Rusku atd. mluví stejně mainstreamově jako Miroslav Kalousek Petr Fiala či Tomáš Petříček.

Potlačuje jiné vidění světa a stává se součástí mainstremu, který nás brzdí ve svobodě myšlení.

Poslechl jsem si projev Václava Klause ml. v Domě armády k 80 výročí obsazení Česka vojsky německých fašistů.

Brilantní, stručný a jako vždy nápaditý.

Lehce jsem si znovu projel, co Václav Klaus ml. Vytýkal Macronovi. I já tam viděl až hysterické vyvolávání nepřítele v těch, kdo si myslí, že by Evropa měla zvolit jiné metody a jiné cíle. Pomyslně mi to připomínalo provolání o konečném řešení…

Macron a s ním i jeho stoupenci jdou cestou vyvolávání hysterie a obav, absurdně ač jde jen o to, že by lidé ve volbách mohli projevit i jiný názor.

Třicet let po listopadu 1968 mnohý z nás cítí, že neexistuje svoboda slova, že jsme masivně ovládáni a navíc pod heslem liberální demokracie a lidských práv.

Václav Klaus ml. není jediný, kdo říká cosi odlišného od mainstreamu, ale se svou podporou mezi občany je dnes jediný, který má sílu i u nás svobodu prosadit.

Lidé chtějí, aby se mohlo říci, že válka v Afghánistánu je zločin a měli bychom odejít, že Evropu ohrožují migranti a západní část Evropy i pomýlený multikulturalismus, chtějí slyšet i jasnou kritiku EU i krtiku fanatických proklamací : Nezpochybňujme svou západní orientaci, jak miluje Petr Fiala, či zbavit Českou televizi jejího goebelovských manýrů.

V této zemi je minimálně 30% voličů, kteří chtějí říkat něco jiného a bohužel zde nemají reálnou politickou silu, která by se za toto jejich právo postavilo. Jsou v každé straně, v každém hnutí. Některá jsou i na tom založena, ale z důvodů historických (KSČM) či nedostatku kompetence (SPD) nemají šanci být vážně brána.

Dá se očekávat, že založí-li Václav Klaus ml. Vlastenecké nikoliv pravicové, jak by to chtěl jeho táta, ale ryze česky konzervativní (pozor ne konzervativní v evropském či americkém pojetí, ale v pojetí normálního uvažování českým selským rozumem) způsobí malé zemětřesení. Ubere hlasy Okamoravcům, ale i totálně nudné, sice fundamentalistické, ale jinak zcela prázdné ODS, jistě vezme nějaké to procento i vládní Petříčkově ČSSD a zřejmě i KSČM.

Aby ovšem nezapadlo, Václav Klaus ml. Nemusí vždy pravdu. Ale podstata je v tom, že je třeba dovolit říkat i názory, které jsou odlišné.

Vznik takové vlastenecké strany je nezbytný díky již zmíněné až agresivní kampani probruselských Pirátů, kteří se neštítí udávat a bonzovat a žádat zásah EK proti českému premiérovi.

Tomu ANO neumí čelit a silný a ostrý postoj je nezbytný.

Vznik této platformy je ovšem užitečný i z hlediska budoucnosti republiky.

Je třeba zvažovat, jaká vznikne koalice po příštích volbách. Zatímco některé strany, které dnes podporují jinak sociálně ekonomicky vyváženou politiku nemusí překročit 5% (víte, o kterých mluvím) koalice Babiš – Klaus ml. může dát zemi jasnou perspektivu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*