V uprchlickém táboře v Řecku vypukl požár a nepokoje, migranti útočili na policii a hasiče, nejméně dva mrtví

V uprchlickém táboře v Řecku vypukl požár a nepokoje, migranti útočili na policii a hasiče, nejméně dva mrtví

Nejméně dva Afghánci zemřeli, když v jejich uprchlickém táboře ne řeckém ostrově Lesbos vypukly nepokoje, zatímco počet nelegálních migrantů proudících přes Středomoří nadále roste.Aténská tisková agentura, citující policejní zdroje, informovala, že při požáru v táboře Moria zemřela jedna žena a dítě. Tělo ženy bylo převezeno do nemocnice na ostrově, zatímco tělo dítěte bylo migranty předáno úřadům.

Požár uvnitř tábora uhasilo letadlo. Policie později použila slzný plyn, aby ovládla rozzlobený dav, který tvrdil, že úřadům trvalo příliš dlouho, než na incident zareagovaly, podle korespondenta tiskové agentury AFP.

Počet obětí však nebyl očividný, protože očitý svědek uvedl, že tři lidé zemřeli v důsledku požáru, který se rozšířil do šesti nebo sedmi kontejnerů používaných k ubytování místních.

Policie ve svém prohlášení uvedla, že k nepokojům došlo po vypuknutí dvou samostatných požárů, nejprve venku a poté uvnitř tábora Moria s časovou prodlevou 20 minut.

Lesbos, třetí největší ostrov v Řecku, je magnetem pro obchodníky s přistěhovalci podél tureckého pobřeží, kteří míří na člunu na ploché severní pobřeží ostrova.

Počet nelegálních migrantů přistávajících po celém Řecku, jejichž počty byly stovky tisíc ve vrcholu migrační krize, se opět zvyšuje, jak uvádí zpráva Breitbart News.

Řecko připouští, že nemá kapacitu pojmout tolik migrantů na ostrovy, a jeho vláda uvedla, že projedná nový azylový zákon, který by se zabýval migrační krizí.

V zemi je asi 70 000 syrských uprchlíků a migrantů, kteří uprchli ze své vlasti od roku 2015.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “V uprchlickém táboře v Řecku vypukl požár a nepokoje, migranti útočili na policii a hasiče, nejméně dva mrtví

  • Je to válka. Při nelegálním organizovaném vstupu na cizí území není důležité, zda jedou na tancích nebo útočí beze zbraní. Dřív nebo později jich tu bude tolik, že se vyzbrojí a začnou nás likvidovat.
    Je třeba zabavovat lodě, které „zachraňují“ uprchlíky na moři. Jde o organizovanou činnost, která směřuje k obsazení Evropy. Oni nezachraňují uprchlíky na gumových člunech náhodou, ale je to vždy předem domluvená akce.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*