V Turecku bylo zrušeno pět opozičních médií

V Turecku bylo zrušeno pět opozičních médií

Turecko zrušilo pět soukromých sdělovacích prostředků, obhajujících opoziční politické názory patřící společnosti Koza Ipek, uvedla společnost v úterním prohlášení.

Společnost v oficiálním prohlášení oznámila, že se rozhodla uzavřít televizní stanice Kanaltürk a Bugun TV a deníky Bugun Gazetesi and Millet Gazetesi, stejně jako rozhlasovou stanici Kanalturk Radyo, s odvoláním na nevýnosnost provozu. Nicméně, společnost Koza Ipek již dříve obvinila turecké úřady za vyvíjení tlaku na mediální skupiny, kvůli jejich opozičním názorům.

Foto: AFP 2016/ OZAN KOSE
Foto: AFP 2016/ OZAN KOSE

Soud v Ankaře v říjnu rozhodl, že bude jmenována dozorčí rada, která má dohlížet na společnost Koza Ipek kvůli obvinění z údajného zapojení do „aktivit teroristické organizace Fethullahist“, což je termín používán Ankarou k popisu hnutí duchovního Fethullah Gulena žijícího v USA, které je v Turecko zakázáno.

Jen dva dny po rozhodnutí soudu, policie vpadla do ústředí společnosti Koza Ipek v Istanbulu, kde použila slzný plyn a vodní děla k rozehnání davu, který se shromáždil před budovou.

Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě tento krok rázně odsoudila a nazvala jej „jasnou obstrukcí svobody sdělovacích prostředků.“

 

 

SPU/ svobodnenoviny.eu

Podobné články

Macron je služebník zla

Macron je služebník zla

Jestli je jím vědomě, nebo to ještě neví, nevím ani já. Každopádně, namísto aby se…

Komentář “V Turecku bylo zrušeno pět opozičních médií

  • Nyní s Tureckem rychle do Evropy, je totiž náš islámský vzor a demokracie tam jenom “kvete”, hlavně v lidských právech ke Kurdů. Však naše bruselská junta chce taky zavést cenzuru a pak nás mohou zavírat po stovkách nebo tisících, do nových pracovních táborů, nové koncetráky pro nepohodlný europský lid, který nechce přijímat právo Šaria, nebo se mu nechce narukovat do války s Rusem!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*