V Turecku bylo zrušeno pět opozičních médií

V Turecku bylo zrušeno pět opozičních médií

Turecko zrušilo pět soukromých sdělovacích prostředků, obhajujících opoziční politické názory patřící společnosti Koza Ipek, uvedla společnost v úterním prohlášení.

Společnost v oficiálním prohlášení oznámila, že se rozhodla uzavřít televizní stanice Kanaltürk a Bugun TV a deníky Bugun Gazetesi and Millet Gazetesi, stejně jako rozhlasovou stanici Kanalturk Radyo, s odvoláním na nevýnosnost provozu. Nicméně, společnost Koza Ipek již dříve obvinila turecké úřady za vyvíjení tlaku na mediální skupiny, kvůli jejich opozičním názorům.

Foto: AFP 2016/ OZAN KOSE
Foto: AFP 2016/ OZAN KOSE

Soud v Ankaře v říjnu rozhodl, že bude jmenována dozorčí rada, která má dohlížet na společnost Koza Ipek kvůli obvinění z údajného zapojení do „aktivit teroristické organizace Fethullahist“, což je termín používán Ankarou k popisu hnutí duchovního Fethullah Gulena žijícího v USA, které je v Turecko zakázáno.

Jen dva dny po rozhodnutí soudu, policie vpadla do ústředí společnosti Koza Ipek v Istanbulu, kde použila slzný plyn a vodní děla k rozehnání davu, který se shromáždil před budovou.

Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě tento krok rázně odsoudila a nazvala jej „jasnou obstrukcí svobody sdělovacích prostředků.“

 

 

SPU/ svobodnenoviny.eu

Loading...

Podobné články

Komentář “V Turecku bylo zrušeno pět opozičních médií

  • Nyní s Tureckem rychle do Evropy, je totiž náš islámský vzor a demokracie tam jenom „kvete“, hlavně v lidských právech ke Kurdů. Však naše bruselská junta chce taky zavést cenzuru a pak nás mohou zavírat po stovkách nebo tisících, do nových pracovních táborů, nové koncetráky pro nepohodlný europský lid, který nechce přijímat právo Šaria, nebo se mu nechce narukovat do války s Rusem!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*