V Sýrii bylo zlikvidováno 160 militantů a Rusko slíbilo stejný osud i pro ostatní

V Sýrii bylo zlikvidováno 160 militantů a Rusko slíbilo stejný osud i pro ostatní

V Sýrii bylo zlikvidováno více než 160 militantů a 33 kusů vojenského zařízení.

V noci ze dne 18 na 19. srpna, jednotky syrské armády s podporou ruských vojenských bezpečnostních služeb a syrských leteckých sil provedly úspěšnou operaci k zničení militantů Islámského státu v oblasti označované „kotel Akerbat“.

Podle zdroje na ministerstvu obrany Ruské federace, syrská arabská armáda se 18. srpna pokusila přesvědčit militanty držící osady v oblasti Akerbat, aby odevzdali své zbraně a zastavili nepřátelství.

„Ignorujíc všechny návrhy ruských a syrských vlád na mírové řešení současné situace, se více než 100 bojovníků s 30 kusy zařízení pokusili prolomit postavení vládních sil a vystoupit z obklíčení směrem k deeskalačním zónám v provinciích Idlib a Ham.“

„Abychom zabránili průlomu militantů, po dalším průzkumu existujícími moderními průzkumnými komplexy UAV, okolo jedné hodiny ráno dne 18. srpna v oblastech Arshun, Jin al-Ilbavi a Akerbat, ruské a syrské letouny provedly letecký úder, který měl za následek zabití asi 100 militantů a zničení 15 zařízení,“ uvedla armáda.

„Od asi 2:00 do 3:00 dne 18. srpna, ruské Su-35S a Su-24 provedly bojové nálety na pohybující se kolonu.“

V důsledku útoku, brigáda islámského státu „Liva-Al-Masna“ ztratila nejméně 60 bojovníků, 18 kusů vybavení, včetně benzinových tanků a nákladních automobilů s municí.“

Ruská federace, která je garantem míru v regionu, uvedla, že nebude tolerovat porušování mírových dohod a bojovníci, kteří nechtějí složit své zbraně a vrátit se ke svým rodinám, budou čelit stejnému osudu.
(Fort-russ/ svobodnenoviny.eu Foto: Rusvesna.ru)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*