V Praze instalují betonové zábrany. Příští rok vodní příkopy? 2021 žiletkové ploty? 2022 kulometná hnízda?

V Praze instalují betonové zábrany. Příští rok vodní příkopy? 2021 žiletkové ploty? 2022 kulometná hnízda?

Už provždy: nesouvisí!

V Praze na Václavském náměstí a náměstí Republiky bylo v souvislosti s přicházejícím adventem instalováno 65 bezpečnostních betonových bloků. Další jsou již trvale na Staroměstském náměstí. Mají chránit návštěvníky vánočních trhů. Ale před čím? To se na rovinu nedozvíme. Znáte to: terorismus, nesouvisí, nic s ničím, extremismus. Přibydou příští rok vodní příkopy? Další rok žiletkové ploty? Pak minová pole a kulometná hnízda? Zabezpečovací laserové systémy vybavené střelami proti splašeným automobilům?Pražská policie představila bezpečnostní opatření, jež budou během adventu, Vánoc až do Nového roku platit v Praze. Magistrát už dříve informoval, že „vkusné“ žlutočerné betonové zábrany na Staroměstském náměstí zůstanou i letos.


Bezpečností betonové panely na Václavském náměstí    Pavel Křižka

Teroristické útoky v Berlíně, Londýně… Bratislavě? Přeřeknutí?

K tomu přibylo 65 půltunových betonových bloků na Václavském náměstí a náměstí Republiky. V ulicích bude také zvýšený počet policistů. Vjezdu podezřelých vozidel do centra metropole pak od loňského roku brání „protiteroristické sloupky“ instalované Prahou 1 v některých z tamních ulic.

Jako důvod uvedla veřejnoprávní televize incident, kdy v roce 2016 najel do davu lidí na vánočních trzích v Berlíně nákladní vůz (přičemž o řidiči, na rozdíl třeba od útoku na mešity na Novém Zélandu, nepadlo raději ani slovo), v důsledku čehož zemřelo 12 lidí a na pět desítek jich bylo zraněno. „A podobné teroristické útoky se později udály také v Bratislavě nebo v Londýně,“ doplnila redaktorka ČT (ČT24; 29. 11.; 9:16).

Předpokládám, že jde jen o další přeřeknutí a další z řady nevědomých fake news, které je snad o něco pochopitelnější než třeba třikrát zmíněný „bývalý premiér Andrej Babiš“ z úst Jiřího Hynka v živém přenosu hlavních zpravodajských Událostí ze začátku září.

Ochrana návštěvníků trhů. Ale před čím? Před splašenými auty?

Šéf pražské policie Tomáš Lerch připomněl, že v hlavním městě stále platí první stupeň ohrožení terorismem vyhlášený v roce 2016. „V současné době nemáme informace o přímém ohrožení bezpečnosti v Česku. Přesto jsme zvýšili bezpečnostní opatření z toho důvodu, že očekáváme nárůst návštěvníků Prahy,“ doplnil.

Takže nové betonové panely mají chránit návštěvníky vánočních trhů. A já se ptám: před čím? Před ničím? Přece tady údajně nejsou, nebo je jich tu jen pár. Sirotci z Pákistánu a Afghánistánu jsou zatím předmětem jednání a jinak je tady prý podle řady mluvících hlav nikdo nechce a „naši“ muslimové prý nejsou radikalizovaní. Před čím tedy mají návštěvníky chránit tyhle betonové valy? Když ještě před pár lety nebyly třeba.

Já vím. Před splašenými auty, která slušně zdravila/troubila na sousedy, pouštěla děti na přechodech a důchodcům vozila zadarmo domů nákupní tašky, a jen na ně padla depka. Extremisté. Náboženství míru a lásky. Nic s ničím a nesouvisí. Tomáši, jednou provždy a navždy: nesouvisí!
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “V Praze instalují betonové zábrany. Příští rok vodní příkopy? 2021 žiletkové ploty? 2022 kulometná hnízda?

  • Někteří Pražáci považují pokládání květin na Národní třídě za válku. Viz tvrzení, že Klaus neměl brát dítě do války. Pak se nesmíme divit, že válčí z virtuálními nepřáteli, které nikdy neviděli.
    Stále obviňují Rusko z útoků v kyberprostoru. Uniká jim podstatný fakt, že v Rusku je největší podíl nelegálních operačních systémů. V každé domácnosti i firmě. Windows je možné koupit legálně, nebo nelegálně za zlomek ceny i v kamenných obchodech. Pro průměrného heckera není těžké, aby se útok jevil jako útok z Ruska. Nelegální SW nemá možnost pravidelných záplat a aktualizací a je snadno napadnutelný a zneužitelný.

  • Loupeživí Piráti udělají v Praze cokoliv, co jim přinese něco do jejich kapsy. Je třeba odtoky peněz z rozpočtu magistrátu něčím legalizovat. Je jedno, co to je, hlavně, že to vynese.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*